zárezy na ihle

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

zárezy na ihle

Příspěvek od lapinj »

zdravím borci, ma tak napadlo, mám potor po GO v príručke som sa dočítal že v zábehu má byť ihla na treťom záreze zhora po zábehu na druhom (ETZ150). akoze jazdí to v pohode len som to čistil nedávno a nastavoval karburátor a teraz si niesom istý, lebo na ihle ten zaisťovací pliešok je dvojitý teda sú dva na sebe tak neviem podľa ktorého pliešku sa ten zárez odpočítava, či od spodného pliešku že tretí zárez zhora alebo podľa vrcného
[IMG]http://imgupload.sk/images/6/d/6dk9qeaiohz5l0uu9jqg_thumb.jpg[/IMG]

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od Majkl »

od spodního :)

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od lapinj »

tak som to mal dobre nastavené (tá fotka je len ilustračná z jedného starého karburátora )

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od Majkl »

(tu)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od Márty »

Vždy od spodního, je to logické, protože ten spodní se ti opírá o tělo šoupátka... ;)
Obrázek

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od sklepkous »

zdarec...chtel jsem se optat jestli kdyz myslite druhy zarez shoda tak myslite od te plochy (nebo je snad mysleno od spicky?) o kolik vetsi muze byt spotreba kdyz by to bylo obracene? asi dost ze? protoze ja to mel druhy zarez od spicky coz bylo asi spatne co?

dik za info
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od Márty »

Shora je myšleno shora, tudíž z opačné strany, než je špička... ;)
Spotřeba by zas posunem jehly o tolik měnit neměla, ne natolik, aby byl rozdíl třeba litru na 100 km...
Obrázek

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od sklepkous »

Márty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Shora je myšleno shora, tudíž z opačné
> strany, než je špička... ;)
> Spotřeba by zas posunem jehly o tolik měnit
> neměla, ne natolik, aby byl rozdíl třeba litru
> na 100 km...


okay...to ja jen pro jistotu

a nekde jsem cetl ze upravenim jehly se zvysuje, popr snizuje spotreba tak nevim ale dulezite je ze je to ted lepsi :D jsem to byl projet a citim ze to i jaksik lepsi tahne, asi jsem timpadem prechlastaval karbec
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: zárezy na ihle

Příspěvek od lapinj »

no ja som to nastavil konecne ako ma byt na spravny zarez a spotreba mi sla o liter a pol dole, ale je pravda ze som s tým nastavením ihly menil aj gufero na kluke a aj vyfuk a motorka ide a hodne lepsie zivsie a zere podstatne menej ako pred tým

Odpovědět