Spojka

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Spojka

Příspěvek od Jarada »

Ať dělám codělám nerozpojí se mě spojka. Mám motor Po GO, ale to se týkalo jen Válec klika atd. No na spojce je pouze nový spojkový koš. Nastavoval sem pouze podle bible spojkovýho šneka tím šroubem co je na boku motoru na straně kde je řetěz Kola. Přesně podle bible - šroub zašroubovat až po cílený doraz a potom o 3/4 otáčky vyšroubovat a zaaretovat matkou. Tak nebo ať sme to Utáhl, Povolil cokoli, tak Pří zmáčknuté spojce byla pořát v záběru. Když hodně a dobře se poladila, tak se rozepla tak max o 30% a to mě přišlo když sem skoušel točit s Kolem že se rozepla docela z prodlevou. Zmáčkl sem spojku Kolo šlo furt těžce a asi po vteřině sem teprve cítíl, že šlo trošku lehčeji, že spojka trochu povolila. Jinak nastartovat a zařadit kolo se točí a když ho skusím zastavit tak samo bud nejde a nebo chcípne protože to neutáhne motor. Nevim Podle mě nastavováním šneku to nespravím, tak jestli mám volnej spojkovej koš nebo něco pls Rady díky :)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

Tak předpokládám, že se bavíme o ETZ 150... cos do motoru nalil za olej? Máš tu spojku dobře sestavenou? A pokud jsi měnil koš, je třeba možný, že se v něm lamely nepohybujou a zadrhávají se. Případně je nesprávně vymezená vůle.
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 715
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Spojka

Příspěvek od Jindra »

Pokud jsi měnil spojkový koš, tak je nutné vyměnit i trojúhelníkové podložky - návod na seřízení je v Bibli na straně 148.

[center][img]http://mz-faq.ic.cz/bible/bible.jpg[/img][/center]

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Jo jo jedná se o ETZ 150 :) No uvidíme změřím mezeru jak je v bibli abych věděl kolik podložek a skusím jak se lamely pohybujou v koši :) Bez boje nejsou koláče no. Teť se mužu projet tak zrozběhem xD Díky teda skusím uvidím ;)

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Tak po sundání víka se mě potvrdilo co sem si myslel. Místo lamel se zvedal celej spojkovej Koš :D A ty trojuhelníkový podložky sem měřil a tam to jak no porstě aby to bylo 20,7mm a přijde mi naopak že teď jich je tam moc, ale to je maličkost. Spíš by mě zajímalo proč se místo aby se odeply lamely Zvedá celej spoják popř. co sem bud nejspíš zapoměl nebo udělal jinak. Na stole posložení mě nezbylo nic? :) A Lamely se pohybujou bez seběvětších obtíží chodí v tom krásně, tak jesi někdo ví co sem udělal obráceně nebo zapoměl, tak sme s tím. Zatím MZtám zdar ;)

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Tak spojka byla k dnešnímu dni rozdělaná a poskládaná tak 1000x!!!! Spojka se sakra celkem dost rozepne, když ju zmáčknu a rukou točím zadním kolem tak se točí s odporem to jo, ale to se točilo vždycky, ale kevšemu ještě de lehčeji jak na bratránkové MZtě, tam sem s tím skoro ani Neotočil a funguje to normálně! Spojkovej koš se sice se spojkou hne tka o 3 desetinky a lamely, když točím zadním kolem se zmáčklou spojkou, tak jak když je na kole osmica, tak se zhruba o 1 mm kvedlaj, nebo teda ta sviňa co je na nich nasazená a stažená těma 3 šroubama. Dál Hřídel která de skrz motor na které je nasazená spojka a z druhé strany řeťez. kolo, tak celá jezdí zestrany na stranu tak o 1,5mm máááááx, ale hejbe se no, tak jestli musí bejt totálně bez hnutí? Jako podle mě Teď to nemá najetý nic ještě a předtím se musela hejbat taky a ta spojka byla v hroším stavu si myslím a fungovala! Jinak celej motor je v pořádku. Řadí to, takže v převodovce prostě nidke nic bejt nemuže a přitom spojka nefunguje :/ Tak jesi je to ve spojce nebo to co sem tu o ní popsal má na to Až takovej doprdele vliv, nebo tím že kvedlají lamely tak se jak kdyby spínají fakt už nevim Předtím fungovala Do piče a měla najeto a musela možná byla v horším stavu a fachala a tet je tam novej Spojkovej Koš a NE a NE a NEEEEEE! Prostě furt, když nastartuju a zařadím tak se bude točit kolo, lamely se rozepnou ale stejně jak KDyby tam spojka nebyla! Jak kdyby to bylo napevno a lamely se rozpínaly jen tak ze srandy rpo nic! Už nevim DO ****

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

Odkud seš?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Chlape obávám se, že z daleka, ale nevim odkud ty tak třeba né :) VELATICE - Okres Brno - Venkov

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

Se ti na to přijedu mrknout
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Odkud si ty? Ty si taky z Brna? Hej chlape to by bylo very very gooooood! :) Já mám takovej strach, co zjistíš :( Mám sice Motor po GO ale jak sem psal, hlavně Válec, Klika a takový prkoviny, jinak je to celí vychozený už, ale jebal bych na to nikdy nebyl problém a je jetá jako prase no :/ Ale fakt nevim co s tím už. No Nic je nejlepší to vidět, tady i když to člověk popíše sebelíp tak to furt není ono ;) Tak se domluvíme Kdyžtak napiš na Email - Jirka.Rajda@seznam.cz nebo Tel.:776 820 978 ;)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

nechme to na příští tejden, do čtvrtka mít čas asi nebudu... ale kdyžtak se mi připomínej, každopádně na to mrknem
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Jo jo dík moc :) Já nevim jak se tí mám připomínat xD Stačí když zajdeš sem tam na Forum a jukneš na muj příspěvek - Spojka :D Není problém kdykoli ;) Já stejně mám novej Unašeč a spojkovej koš a jak je tam ve spojáku nanýtovanej ten zmrd do kterýho zapadá start, segment tak ty nýty v tom košu moc trčí a když dotáhnu Unašeč, tak se o ně zasekne :/ NJN díly z druhovýroby. Všechno doma musíš stejně pomalu znova vyrobit :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

nebo mi prostě kdyžtak během týdne zavolej na 737 351 509 a nějak se už domluvíme... určitě tam bude nějaká pičovinka, ale jak jsi sám psal, tohle se po netu řeší blbě a když to mám za rohem, tak není problém na to přijet mrknout... a na nějaký odměně se domluvíme :D :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Jako Spojka se rozepne, ale Kolo furt zabírá. Spojkovej koš při seplé spojce drží bez hnutí, ale když ju rozepnu, tak se trošku hejbe, ale to uvidíš sám. Jo jo tak nějak by sme se domluvily, když to spravíš xD Tak klidně ikdyž sem švorc, tak ti něco šupnu :D Jinak i tak třeba na benelit, no domluvíme se :D

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka

Příspěvek od Majkl »

Basu piv si nachystej :D :D Jarado :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

Copak jsem nějakej alkoholik? :)o
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka

Příspěvek od Majkl »

To bych si nedovolil tvrdit (:D :D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

ale tak je fakt, že při těchto opravách je lepší nepodceňovat pitnej režim :D ale stejně tak se na to mrknu i třeba za nějaké kvalitní pohoštění :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka

Příspěvek od Majkl »

Kvalitně natočených pár kousků s pořádnou čepicó, dehydratace je svině, na to se musí dávat bacha :D B)-

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

xDDD Tak nemám tady rovnou domluvit chlastačku, když vyjde počasí?? Že by se koupila bečka a dalo prasátko na voheň :DDDD Tak já myslel, že dojedeš třeba na Mašině nebo autem xD Tak mě chlast ani nenapadl :D Jinak Jako Hospoda tu je, že by sme hopsly na točený a doma mám flašku Slivovice a nebo Pravou Ruskou vodku, už je testovaná a neoslepli sme, takže klidex ;) :DDDD Zas, ale neutratím tisíce jo :DDD

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Spojka

Příspěvek od Majkl »

Basu "fríček" a je to, co řešíš? :D :D :D

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Jo Harry Máš nakou spešl Metodu jak utahuješ Unašeč spojky, a nebo nejlépe, když máš v montážním videu takovou tu Lamelu co daj do koša s těma výstupkama ven, že si to pěkně chytne aby se mu to netočilo a dotáhne ten Unašeč a Spoják tou matkou. Takovou tu v podstatě 2 lamely v 1né Ta Plastová a ocelová v 1? Já to vždycky nějak tam musím šprajcovat jak kkt a tak.

jindrap
Příspěvky: 96
Registrován: pon 04. úno 2013 19:02

Re: Spojka

Příspěvek od jindrap »

Nechce se my zakládat nové téma, a týká se to spojky (řazení), Nastartuji v pohodě na neutrál. Ale při rozjezdu tam jde ztuha jednička, jakmile se motorka rozjede tak řazení v pohodě. Spojka vystavuje také v pohodě a neprokluzuje. Nějaký nápad na co kouknout.
MZ 251 - > Honda XL600V Transalp

Jarada
Příspěvky: 56
Registrován: pon 28. led 2013 21:52

Re: Spojka

Příspěvek od Jarada »

Jestli ti tam de jen z tuha 1 rychlost a jen při rozjezdu. Jinak kvalt nevyskakuje se spojkou nic ostatní sou v pohodě a prostě jen ti de blbě zařadit, tak podle mě se skus podívat na Aretaci ;) Já mám uplně to stejný, ale neřeším to, vím čím to je u mě a nemám hold správnou kuličku a pružinku, takže to první zařazení přežiju a pak je to v pohodě. Hlavně že je tam neutrál. Ale podle toho co si řek to odpovídá přesně tomu co mám já, takže jukni na tu aretaci vyšroubuj šroub a vydělej ji a skus jinou kuličku nebo to tam dat nějak jinak :)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka

Příspěvek od Harry »

a bacha na olej, protože poteče (tu)
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět