Spotreba?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Jindra
Příspěvky: 717
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Spotreba?

Příspěvek od Jindra »

Udělej z toho printscreen a nahraj ten obrázek třeba na imageshack.us, to stahování dost lidí odradí;)

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Spotreba?

Příspěvek od sklepkous »

tak kdyztak obrazek se spotrebou tady
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Spotreba?

Příspěvek od Márty »

Přes 5 litrů spotřeba na 150 je hodně, měla by se vejít do 4 litrů. Pět mi bere dvaapůle. Jestli vy to hoši nepřetáčíte a moc nehoníte. Optimální rychlost na stopade je kolem 90 km/h, i když jede i 110...
Obrázek

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Spotreba?

Příspěvek od sklepkous »

Márty napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přes 5 litrů spotřeba na 150 je hodně, měla
> by se vejít do 4 litrů. Pět mi bere dvaapůle.
> Jestli vy to hoši nepřetáčíte a moc
> nehoníte. Optimální rychlost na stopade je
> kolem 90 km/h, i když jede i 110...


Márty nepřetáčím, vím že spotřeba je kolem těch 4. Když jsem ji koupil jezdila za 4,2l/100km. Má cestovní rychlost se pohybuje kolem 80km/h vyjímečně víc a to jen když potřebuji předjet
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

lapinj
Příspěvky: 48
Registrován: stř 06. úno 2013 18:56

Re: Spotreba?

Příspěvek od lapinj »

pozri sa na predzápal, prečisti karburátor a nastav ho, pozri gufero na kľuke pod alternatorom či ti trochu neprepúšťa ale ak máš pod motorkou sucho tak by nemalo, ja som robil GO na mojej 150, prve tankovanie vyslo na 6,7 litra spotreba, druhe 5,7, potom sa to pohybovalo okolo 5,3 a to motor po GO nevedel som ze co je, potom zacalo pretlacat vicku na gufero pod alternatorom, vymenil som, dal som novy vyfuk a spotreba pri dalsom tankovani 4,2 na 100 a dne 4 na 100 a to som jazdil v kolone skoro 50km na zraze okolo 50km/h
spotreba ETZ 150

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Spotreba?

Příspěvek od sklepkous »

gugera jsem menil loni protoze mi to mirne propoustelo. Pod motkou mam sucho, teda kdyz venku neprsi :D karburator cisteny jiz asi trikrat ;-)


asi se mrknu na ten predzapal jestli to je okay, jen nema nekdo nejake hodnoty a radny navod na to :D na elektriku jsem trosku dutej. No jinak asi zkusim vymenit ci vycistit vyfuk a bude


jinak jsem se trosku porejpal jeste v karburatoru a zjistil jsem ze byl diravy plovak tak nedrzel spravnou hladinu, tak jsem vymenil a ted uvidim pri tankovani kolik polkne, protoze urcite prepoustel...


o vikendu se na to vse snad vrhnu...jo mimochodem nevi nekdo jestli vydrzi teflonova paska odolavani benzinu? nebo co by jste mi doporucili za tesneni. Potrebuji utesnit vypust ktera jde z palivoveho filtru do karburatoru a je tam ta plastova vypust a chci tam davat mosaznou, protoze plastove uz jsem zlomil asi 2 ci kolik :D dik za info
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spotreba?

Příspěvek od Harry »

ty máš na hadičce ten pošahanej filtřík? zahoď ho
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

sklepkous
Příspěvky: 144
Registrován: sob 09. úno 2013 08:57

Re: Spotreba?

Příspěvek od sklepkous »

jakej filtrik? myslis tady ten? tak ten tam opravdu neni. Kdysi jsem ho mel na simsonu, bo byla rezava nadrz. Na MZ mam pouze palivovy ventil s filtrem tento a lame se mi ten konec na ktery se nasazuje hadicka
Simson Enduro S51 -> MZ etz 150 modroučká a také Audi 80 B4 kombi v krasne uprave :-)

Odpovědět