Nový výbrus/ starý piest

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
dubak
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. črc 2021 14:55

Nový výbrus/ starý piest

Příspěvek od dubak »

Zdravím, mám náhradný valec, na ktorom ešte nebol robený výbrus a pôvodný, jazdený piest z druhého valca, ktorý by sa hodil pre nový výbrus. Dať ho tam + nové krúžky, alebo radšej nový piest z druhovýroby...? Zaujíma ma váš názor, prípadne skúsenosti. Dík

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nový výbrus/ starý piest

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
záleží na rozměrech válce a pístu. Kombinovat nultý výbrus válce (byť jetý) a píst na první výbrus asi moc nepůjde.
Ale...
Koupil jsem nový válec 10,5 kW druhovýrobu z Německa s origo DDR pístem a kroužky. Nejelo to a nejelo to. Po změření jsem zjistil, že byl blbě udělaný výbrus nebo se tepelně srovnala litina vložky. Nevím. Ušiska vložky co lezou do karteru měly 1,5 stovky oproti pístu a střed a vršek vložky cca 3,5 stovky. Dole se to zadíralo. Následoval výbrus s českým pístem. Úplně válcový to taky nebylo, ale mělo to 5,5 stovky. Potud OK.
Stejně to nejelo.
Podařilo se mi sehnat origo jetej 9 kW válec s nultým výbrusem a už patrným kroužkem pod hlavou od pístních kroužků. Strčil jsem do toho píst od toho 10,5 kW válce. Hned napoprvý to jelo líp než druhovýroba po půlročním zajíždění...
Jestli tedy seděj rozměry, klidně to zkus. DDR písty mají nižší tepelnou roztažnost. Pokud tam nacpeš druhovýrobu počítej s tím, že se párkrát projedeš ve smyku... To se mě dělo, když mi mistr brusič vybousil druhovýrobu na 3 stovky...
Smontuj to a jezdi.
Prvních 1000 km lepší olej a 1:40. A točit...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

dubak
Příspěvky: 4
Registrován: pon 19. črc 2021 14:55

Re: Nový výbrus/ starý piest

Příspěvek od dubak »

Dík. Konkrétne mám náhradný valec 56 a starý piest 56,46. Koľko majú valce kw som nepozeral. Podľa toho, čo som sa zatiaľ dozvedel, tak ten starý piest by nemal byť tvarovo deformovaný. Bude to tak trochu lotéria.

Odpovědět