STK a MZ

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

STK a MZ

Příspěvek od Yuri »

Pánové , byl jsem s MZ na STK a na to v jakém ji mám stavu , tedy výborném po renovaci , leštěnka , tak s takovou arogancí jakou jsem se setkal to by jste nevěřily.
Starší člověk , a už to začalo , obhlédl , hmm , hmmm ,kde je číslo , říkám tady za kabely , ( bylo zanesené jak se to tře , moje blbost že jsem to neočistil za to jsem se mu omluvil že jsem na to zapoměl , protože jsme se před STK zaměřil hlavně na funčknost a toto jsem vypustil ) tak se to opucovalo , díky tomu že tam jsou kabely a je to origo štítek tam byli jen čísla nic víc , na to koukal divně , pak kde je číslo rámu není tady nikde , říkam tady výš je , posvítil na to , čitelné bylo ale to není origo je to přeražené , to máte smůlu STK vám nedám , říkám nic přeražené není , takové z výroby je ( opravdu je originál protože MZ jsem koupil od majitele v originál stavu a nic se nepřeráželo jen proběhl celolak ) tak asi 5 minutová hádka o tom že mi to nedá , říkám jako ať mi nějak prokáže že je to přeražené , však tady se to razilo do krku a tím to hasne , je to tam je , tak dobře jdeme dále , chybí vám odrazka na blatníku , říkám žádná není MZ ji má ve světle , není možné , říkám je možné , tak svítil do světla a ejhle je tam , tak že musí být i v blatníku , říkám nemusí , má být jen jedna a je ve světle , tak to prostě je , tak jdeme dále , vše brzdí , svítí troubí , bliká , brzdy jsou tuhé nic nenachází , nakonec při fotkách zjistil že budík je měněn ( na poslední fotce byl s plastovýma ručičkama já dával hliníkové ) a že je měněn podle fotek budík a že mi STK nedá protože se nedá ověřit stav km protože nemám papír ze servisu o výměně , na to mu nemám co říct , tak bohužel odcházím s 30 denní , do toho mi idiot vzal ostrý nůž ( ETIKETU jsem před STK nahřál horkovzduchem aby šla snadno dolů a říkal jsem mu že jde slupnout ) a seškrábl se štítkem i kus barvy ze značky ( stará SPZ ) takže odjíždím nasraný , ani ne tak kvůli těm 30 dnům to vyřeším s kamarádem co má servis ale kvůli tomu debilovy a poškozené značce co bude muset na celolak ....
Zní to možná jako stěžovníček ale opravdu mi bylo když jsem odjížděl do breku v kombinaci s nasraností jak někteří technici nemají vůbec respekt k tomu že někdo má opravdu starou motorku a má ji jako leštěnku , příště už dělám STK jen přes známé a nechávám si to zaplatit aby to bylo eňo ňuno a technik se choval k motorce slušně .

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: STK a MZ

Příspěvek od AresMlok »

Yuri, to je dobrý peklo...

U nás máme borce dva. Starýho a mladýho. Starej MZty pamatuje a ten opravdu kraviny neřeší - hlavně umí ocenit funkčnost.
Mladej jede přesně dle předpisů - proklepne motorku do detailu. Trochu kroutil hlavou nad ledkovým zadním světlem - jsem mu řekl, že to pro Němce dodávaj Turci, kteří si to nechali vyrobit na Tajwanu... Začal se tlemit a dal mi podmínku, že na zadní blatník domontuji odrazku. Je tam. Koukal na Metzelerku, jako co to je - říkám "Skopčácká guma." "No ty kráso," mávnul rukou a STK bylo na světě. Neřešili oleštěnej štítek, rezatý šasi, rezatej vejfuk, diodovou parkovačku... Výměna ručiček jim taky nevadila. No a protože celá prohlídka byla velmi laxním tempem za 10 minut hotová, tak jsme ještě 20 minut kecali, jelikož zákon se musí ctít :D-x
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: STK a MZ

Příspěvek od kafeacigaro »

STK je služba, pokud jsou někde čůráci vole vydlážděný, jezdi jinam. Pokud jsi mu řekl, aby na tu spz nehrabal vostrým nožem a on na to nereagoval, měl si jednu lísknout. Ono už v momentě, kdy začal kecat pičoviny o přeraženým čísle, jsi mu měl říct vraťte mi peníze jedu jinam. Ten tacháč vyřešíš snadno, napíšeš si papír, že si vyměnil ručičku, z důvodu jejího poškození.

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: STK a MZ

Příspěvek od kafeacigaro »

Naštěstí platnost prodloužili na 4 roky !:)! já jezdim na dvě stk a nikdy žádný problémy, akorát jednou mi řikal, že v.číslo je sice vidět, ale neni vidět na fotce (lakýra i přes upozornění mi ho přejel pískovačkou) :C ale nechal mě bejt, možná taky proto, že 2 roky předtím, jsem s tim prošel u nich, teď mam pro jistotu barvu v místě v.čísla sešmirglovanou, ať je to pořádně vidět. Jo a naposled co jsem byl s kalifem, mi napsal jako lehkou závadu, že výfuky jsou jinak upevněné :C nevěděl, že calif je má zvedlý origo.

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: STK a MZ

Příspěvek od Lord_Lee »

A teď to ještě prodloužili o dalších 10 měsíců všem co jim to propadlo od loňskýho září :-)
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: STK a MZ

Příspěvek od Yuri »

kafeacigaro píše:
pon 01. bře 2021 10:03
STK je služba, pokud jsou někde čůráci vole vydlážděný, jezdi jinam. Pokud jsi mu řekl, aby na tu spz nehrabal vostrým nožem a on na to nereagoval, měl si jednu lísknout. Ono už v momentě, kdy začal kecat pičoviny o přeraženým čísle, jsi mu měl říct vraťte mi peníze jedu jinam. Ten tacháč vyřešíš snadno, napíšeš si papír, že si vyměnil ručičku, z důvodu jejího poškození.

No tak jsem to udělal , nasel jsem si i zákon on tom protože jsem tušil problémy, tušení nezklamalo borec za chvíli vylitl kdo mi to měnil , rikam já , máte to tam napsané, moje r.č. adresu, datum výměny, stavy km na obou dvouch tachometrech i fotky ( starý mam doma ten jsem vyfotil kdy se počítadlo zastavilo a nový jsem si fotil po vybrusu abych věděl kdy jsem začal ).
A že to nesmím , ze to musí být jen servis , to nemůže jen tak někdo protože za to někdo musí nést odpovědnost , říkám však já mate tam vše potřebné, tamk došlo tedy na citace zákonů z ministerstva dopravy, načež borec zasedl k počítači a hledal a hledal , pak telefonoval a nakonec ze sef říkal ze si za to ponese ja odpovědnost, rikam no však jsem to řekl pred pul hodinou hned .
Takže příští STK davam jinde tady fakt ne .
Člověk aby se musel fakt určit i zákony jinak bude zbytefne platit.

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: STK a MZ

Příspěvek od Lord_Lee »

A o jakou povedenou stanici šlo? Nebuď slušnej, řekni jméno :-)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: STK a MZ

Příspěvek od Yuri »

STK Pecha v Dobrovicich u Mladé Boleslavi , no už tam rozhodně nikdy nejedu , protože diskutovat s technikem o tom že ja mam pravdu a ne on mě fakt nebaví a ještě jim tam za tyto nervy nechávat prachy ....

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: STK a MZ

Příspěvek od AresMlok »

V pátek jsem koupil stříbrnou 150dinu co rok stála pod stromem a půl roku v kolárně. V neděli jsem ometl pavučiny, vytahal nalítaný listí, dobil baterku, lehce dofoukl gumy, vyměnil přední brzdový spínač a klakson. Vyčistil karbec, vylil ekopeklo, nalil zbytek loňskýho benolu, na brnknutí natočil a odjel v dešti na STK. Pokecal jsem s mladší sekretářkou a starším pardálem technikem o oleštěných typových štítcích a o tom, že po generálce ho mám zase vrátit zpět, ať to má patinu aspoň někde... STK na 4 roky v kapse. Cestou domů jsem gumy dofoukl na něco smysluplnýho a je to. ;)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: STK a MZ

Příspěvek od Márty »

Ono dle metodoky pro Stk, pokud výrobni štítek chybí nebo je nečitelny na vozidle vvrobeném před rokem 2002, tak je to závada A, za kterou tě nemohou od STK vyhodit. Jenže jsou tam ještě nějaké čachry ohledně výrobního čísla, u kterých není úplně jasné, jestli se to vztahuje před rok 2002 nebo až po, a to už by byla závada B. Neví někdo, jak to přesně vlastně je?
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: STK a MZ

Příspěvek od Viktor »

Já jsem pro změnu musel dokazovat při dovozové STK na MZ 500, že bývalí soudruzi z NDR ty čísla do rámu skutečně razili pod vlivem čehokoliv co našli v továrně a že to, že čísla nejsou úhledně zarovnané je v pořádku B)-. Naštěstí technik nebyl hnidopich a stačili mu obrázky jiných MZ z Googlu :D-

Odpovědět