Pružina stojanu a zadní brzdy

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
boortel
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23. pro 2020 21:19

Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od boortel »

Zdravím, nemohli by jste mi někdo prosím vyfotit detail uchycení pružiny stojanu a pružiny zadní brzdy (u nožní páky) a jejího klíče? Všechno jsem sundával před nástřikem a teď nějak nevím, jak to složit zpátky :D

Btw, jaký je správný způsob jak sundat hlavní stojan? Zkoušel jsem to stáhnout z pravé strany (jak je segrovka), ale mám strach, že mi tak praskne oko stojanu. Díky za rady!

Tomáš S.
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 15. zář 2016 21:47
Bydliště: Brno

Re: Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od Tomáš S. »

Snad to pomůže.
Ten úhel páky brzdy by měl mít při sešlápnutí max. 90° vzhledem k táhlu, spíš méně.
Fotografie0302.jpg
Fotografie0304.jpg
Stojánek by měl jít vyvléknout z levého čepu po odstranění pojistného kroužku a jeho posunutí na pravou stranu. Pokud tam ale někdo něco nedovařoval, pak by mohl být problém.

boortel
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23. pro 2020 21:19

Re: Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od boortel »

Díky za fotky, tohle by mělo pomoct. S tím stojanem mi to ale pořád není jasné - na pravé straně (u segerovky) jsem ho vyvléknul bez problémů, pak ale nevím jak ho protlačit na levou stranu - oko stojanu je na levé straně docela natěsno a díky tomu to nejde podvléknout spodem. Mám docela strach více zatlačit, aby levé oko neprasklo.

Dovařované tam podle mě nic není, působí to originálně.

Tomáš S.
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 15. zář 2016 21:47
Bydliště: Brno

Re: Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od Tomáš S. »

Levá díra ve stojánku má vybrání aby šel stojan vyhnout a vyvlíknout. Tolik teorie. Pokud to přesto nejde tak ho tam nechat. Fakt je, že jsem na své motorce nikdy neměl potřebu stojan sundávat.

boortel
Příspěvky: 9
Registrován: stř 23. pro 2020 21:19

Re: Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od boortel »

Mrknu na to. Děkuju!

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Pružina stojanu a zadní brzdy

Příspěvek od AresMlok »

Když sundáš pružinu stojanu a segerovku, tak stojan posuneš ve směru segerovky, vyvlíkneš a potom směrem k pružině, tak musí jít sundat. Když tak s ním pootoč...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět