Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Příspěvek od Yuri »

Zdar , dotaz dávám do kupy spojku a není mi jasné či ta podložka 22 se tam dává až když to začne rachtat nebo tam má být normálně.
Protože i když tam dám nejslabší tedy 1,9 mm tak mám ložisko utopení pod hranou unašeče a žádná axiální vůle tam po nasazení podložky 19 není.
Když ji tam nedám tak je tam zase vůle dobrý 1mm .
Omlouvám se za možná debilní dotaz ale toto jediné tam těžce nechápu , a to jsem koukal na video , do knížky jedné a druhé a stejně z toho nejsem moudrý , jen jsem našel varování že pokud není dodržena minimální axiální vůle může se unašeč zablokovat , proto jsem dost znejistěl a ptám se tu než abych to posral.
Přílohy
etz251-t4-5 (1).gif

Tomáš S.
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 15. zář 2016 21:47
Bydliště: Brno

Re: Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Příspěvek od Tomáš S. »

Všechny podložky tam musí být, ustavují polohu a vymezují axiální vůli unašeče.
Na čep kliky nasadíš: podložku 22, unašeč 21 s ložiskem 20 a podložku 19. Celou sestavu na čepu kliky zlehka dotáhneš přes podložku 19 trubkou vhodného průměru a délky, pokud možno s rovnoběžnými konci, maticí pro pohon otáčkoměru. Unašeč se teď musí volně otáčet bez drhnutí a mít minimální axiální vůli cca 0,05 mm. Jehlové ložisko je uvnitř unašeče a o podložky se neopírá.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Příspěvek od Yuri »

Chápu dík za vysvětlení , trubku na utažení si uříznu už jsem si dělal mezikus na utažení celé spojky tak udělám ještě toto .
Dík za radu .

panMzetka
Příspěvky: 80
Registrován: pát 09. led 2015 12:36

Re: Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Příspěvek od panMzetka »

Lepší velká vůle než žádná. Jen na volnoběch to potom nepříjemně rachtá. A na životnost to asi vliv nemá, to dřív zadřeš ojnici.

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Vymezení axiální vůle unašeče MZ 251

Příspěvek od Címoš »

ponaučení do života .... Vůle se ještě nikdy nezadřela.

Odpovědět