Stránka 1 z 1

Brzdová pumpa

Napsal: ned 14. čer 2020 10:25
od Yuri
Ahoj , neporadil by mi někdo jak složit brzdovou pumpu ?
Jde mi hlavně o to jak tam má být pístek a ty věci v něm , vršek je mi jasný , z nákresu na motoprodejně to nejde poznat.

Re: Brzdová pumpa

Napsal: ned 14. čer 2020 15:25
od kafeacigaro
070.jpg

Re: Brzdová pumpa

Napsal: ned 14. čer 2020 20:42
od Duracell
Zrovna si jednu repasuju na sklad dílů. Na ten pist patří těsnicí kroužek s manžetou a pak gufero 20.9.7.
20200614_203738.jpg

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 09:02
od kafeacigaro
Gufero místo vnější manžety určitě použít, pak to nechčije, měl jsem ho tam taky, dokonce jsem kdysi někde četl, že někdo použil dvě tenčí gufera zasebou, ale jedno bohatě postačí.

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 12:17
od Harry
To gufero je rozhodně dobrá volba... za ním je pak ještě zajišťovací kroužek... co se týká té "manžety" tak ta na fotce není... to je vlastně ten mechanizmus, co tlačí kapalinu z nádobky do hadice

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 17:17
od Yuri
Někde jsem četl že to s tím původním co prodávají zlobí tak jsem tam dal gufero , ale zmizela mi segrovka , jak vypadá a hlavně kam se dá , není tam nikde žádný zářez.

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 18:57
od AresMlok
Segerovka tam nepatří, jen pojistný kroužek.
Gufero by tam mělo tuším být 9 x 20 x 7 mm. Já kdysi sehnal o mm tlustší a pojistný kroužek nešel nainstalovat, tak jezdím bez něj. Nic neteče.
Je to ten rezatej kroužek u šroubu na foto. Je udělaná drážka v těle ovládání brzdy - není moc vidět a je přerušená otvorem pro páku. Bývá taky dost vymletá...
Manžeta na pístku patří břitem k pružině.
Segerovka patří na čep páky - asi velikost 5.

Jo a dírky v na dně nádržky protáhni třeba vlasem ze štětce, klidně to umej v jaru. Kontrola čistoty - nejlépe pusť slunce do díry pro pístek (tu)

Pístek pořádně vylešti - drobné rýhy neva. Manžeta patří do zápichu hned za pružinu - viz foto.

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 19:28
od Yuri
Díky všem za odpovědi už se to povedlo dát dohromady tak snad to bude těsnit , teď mě čekají ještě striknout do laku třmeny a snad to bude držet .
Ještě téma gumičky ve třmenech , mám nechat původní nebo dát kupované , dost jsem četl že to lidem pak teklo

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 21:45
od AresMlok
Jo, s největší pravděpodobností to poteče. Může za to povrchová koroze třmenu v místě uložení manžet pístů.
Pokud máš starý těsnění tvrdý či zpuchřelý a origo pístky, kup to jinde než v motoprodejně. Oni to mají zřejmě vyrobený na nový písty. Podobně jako pístní kroužek do předních tlumičů. Tohle umí týct i kolem pístku.
Mázni trochu silikonu na vnější plochu těsnění a strč to do třmenu. Usaď to a pak přebytečný silikon otři hadrem. Nech to chvíli zavadnout a teprve potom zatlač písty do třmenu. Břit těsnění musí směřovat do třmenu. Písty klidně mázni brzdovkou. Než nandáš prachovky, taky dej kapku brzdovky do mezery mezi píst a třmen. Utřít a nasadit prachovku.

Tu barvu doporučuji brzdovce odolnou...

Re: Brzdová pumpa

Napsal: pon 15. čer 2020 22:15
od Duracell
Jak píše Mlok, tak jest. Jen pro upřesnění. Ten silikon použij do vysokých teplot, červený . Nechej to zapadnout klidně přes noc. Stejný postup používám i já a nikdy to neteče a drží to 100%.

Re: Brzdová pumpa

Napsal: čtv 18. čer 2020 17:31
od kafeacigaro
Já měnil manžety před půl rokem, bo pístky byly po osmi letech zalepený žlutým kekelem z brzdofky, manžety i předchozí z motoprodejny a origo pístky a neteklo a neteče nic, manžety a vnitřek třmenu taky doporučuju namáznout silikonovou vazelínou pro tento ůčel určenou. Jinak origo pístky a ty nový z motoprodejny jsou úplně stejný, porovnával jsem je, jeden jako druhej.