Hmotnost pístu MZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od Harry »

tady to popírání fyzikálních zákonů mě celkem baví :D-x :D-x :D-x to mi řekni, jak jsi došel na to, že můžeš vyloučit spojku?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od Duracell »

Osobně bych nechal vyvážit přední kolo, třeba vybrace zmizí.

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od kafeacigaro »

Docela by mě zajímalo, jak to celé dopadlo.

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od skypan »

no,sice se tady odbočilo k nějakému vyvyžování(osobně si myslím,že u dvoutaktu něco vyvažovat? :}{ názor si nechám pro sebe,nemáš přeci jenom10-12tis otáček na motoru),ale ty rozdílné váhy pístů potvrzují rozdílné směsi slitiny pístů a tím i kvalita materiálu,od toho se odvíjí jiná roztažnost a i mazivost materiálu,to je vlastně náchilnost k přidření ve válci.

Tomáš S.
Příspěvky: 87
Registrován: čtv 15. zář 2016 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od Tomáš S. »

Kafeacigáro: Dobře to dopadlo. Emzeta jede jaxviňa, nekouří, spotřeba v normě a ...... vibruje. Pístní skupinu jsem dovážil na 425 g, což je váha origo pístu s čepem a kroužky. Abych se na to dostal ubral jsem 25 g. 9 g z pístu a o 16 g lehčí čep. Vibrace se posunuly o něco výš, ale zůstaly. Dovážení tedy ničemu zvlášť nepomůže, ale taky ničemu neuškodí.
Stejný problém řešili kdysi na Motorkářích. Bylo tam hafo příspěvků různých teoretiků kteří se v podstatě na ničem neshodli, ale jeden člověk tam napsal svoji zkušenost s dovažováním jednoválce a došel ke stejnému závěru jako já.
Harry: Spojky jako montážní celek (případně i se setrvačníkem) se u aut staticky vyvažují na cca 10 gcm. U emzety, kde je spojka součástí setrvačných hmot jsem to jen pro sichr zkontroloval a bylo to O.K. Nemůžu za to, že jsi o tom nikdy neslyšel.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Hmotnost pístu MZ 251

Příspěvek od Harry »

Hele Tome, já se vrtal v MZ, než ty jsi vůbec zjistil, že nějaký motorky existují... stejně jako já ještě tahal kačera, když už někteří tady z fora měli dávno řidičák, takže brzdi :LM
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět