Nuda s virem...

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od Yuri »

skypan píše:no,já jsem už po druhé zazděn,na 14dnú doma,ale při první pauze sem rozhejbal po zimně eMZinu na první cuk a i jel se několikrát i projet na delší tratˇ,kdežto Simson zdechnul(po dvou letech nevšimnutí v garáži) a nešel natočit,(zkontorloval sem karbec,pofiderní simering na staně z olejové náplně kliky)a nakonec sem vzal měřák a jal se měřit komponenty v zapalování,po sleze zjištěno kostřící mústek zaoxidován,tak sem vyřadil mústek a indučku zapojil na přímo a najednou zase jede jako dˇas,takže veterány jsem zpojízdnil nakonec oba dva.alespon tak zabíjím nudu doma,kdyš už je u nás ošklivo a nedá se aní koupat v bazenu. ;)
Skypane taky mám simsona , porad mi kde hledat když spaluje žárovky od světel , dal jsem novou a přijde mi že tam jde napětí jak krava protože se rozzářila a zhasla , pak odešel i zadek .

Jinak já pracuji na MZ 251 , teď jdu skládat motor a pak už jen ladit detaily a je cela
P_20200429_192814.jpg

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od skypan »

mezi žárovkou a světelnou cívkou v zapalování(žárovkami přední,zadní)vlastně nic není,pomíjím přepínač či klíček(já teda mluvím o skútru,ale na enduru bude určo jednodužší elektrika),tak k věci:taže prožšvihlá cívka na zapalování,opravdu kdyš se nad tím zamyslíš,tak tam není nic jiného,žádné jiné spotřebiče tam nejsou,kromě již výše zminovaneho a přepínače nejsou spotřebiče....zapalování je samostatně,dobíjení je též samostatně(zamyšlení:je-li baterka dobíjí,není nedobíjí)světla jdou jak s baterkou tak i bez ní,za předpokladu nastartovaného motoru :F Pozor parkovací žárovička jde z batery zdroje ;)

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od skypan »

oukej,asi jsem to popsal trochu neohrabaně,takže:těleso zapalování-bílá cívka s jedním vývodem(většinou je obalená v takovým tom bílím obalu) je prostě vysokonapětová cívka která nabíjí tyrystor zapalování,pak je tam snímač otáček(to je vl.taky cívka),pak cívka se dvoumy vývody-to je dobíjení baterky a zbívá cívka tuším s hrubým drátem,ale s jedním vývodem a to je světelná cívka se kterou máš pravděpodobně problem.vyměn jí,otázka do třech stovek a uvidíš začne to makat :B

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od Yuri »

Vyřešil jsem že jsem dal 12V žárovku a funguje :D
Až se bude pálit i ta vyměním tu cívku a předělám kabeláž , ale to bude až budu renovovat simsona, ten přijde na řadu až bude 251.

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od skypan »

Nepatří to sem,ale na MZině nemám co dělat,páč je v pořádku,nic se na ní nesype jezdí,svítí,troubí,tak jsem se jal vylepšit Sima a to tímto,viz Foto,mmj.prosím nemáte náhodou plánek el,zapojení komponetú ke starteru(vím není to nic složitého:aku-relé-starter,relé-svorkovnice spínač),ale předsi bych radši,orygo zapojení ;)
IMG_20200523_184214.jpg

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od Yuri »

jestli máš 6V můžu ti pak poslat fotky jak to mám zapojené.

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od skypan »

ee 12V, a je asi i potřeba i silnější baterka ,si teda myslím.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Nuda s virem...

Příspěvek od Yuri »

Tak to neporadím ja mám zmáklého jen 6v , ten 12v je krapet jiný , ale schémat je plný internet tak si myslím že něco najdeš.
Jinak od doby co jsem dal do světel 12v žárovky tak to svítí , vyřeším to až v zimě co půjde na renovaci.
Jinak nevíte kde by mi vyfrezovaly kartery na 70ccm válec ? Mám tu jeden vylágrovaný motor tak jsem přemýšlel že bych si ho přestavěl na 70ccm , přeci jen je to na offroad a tam se ty ccm navíc hodí vždy.

Odpovědět