Měření polohy pístu úchylkoměrem

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Měření polohy pístu úchylkoměrem

Příspěvek od Yuri »

Zdar , vysvětlí mi někdo jak změřit pozici pístu tímto vercajkem.
img27701_1__fca6681d80aeab989679e21988cc08de890af58d_z1.jpg
Podařilo se mi to sehnat ale nejsem si přesně jíst jak to funguje.

Logika mi říká že úchylkoměr zaaretuju v přípravku nasroubuji místo svíčky , otáčím pístem než najdu HÚ, to bude v momentě kdy už nebude přibývat hodnota a začne klesat, od této hodnoty odečtu údaj uvedeny bibly ( myslím nějak 22 a drobné nevím přesně ) začnu otáčet klikou proti směru hodinových ručiček než se dostanu na požadovanou hodnotu .

Je to takto správně nebo je jiný postup , nikde jsem nic bohužel nenalezl a všude to seřizují pomocí tyčky a suplery.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Měření polohy pístu úchylkoměrem

Příspěvek od AresMlok »

Zašroubuj přípravek s tyčkou do hlavy válce bez hodinek. Strč hodinky do přípravku ve válci. Zatoč klikou a v horní úvrati pístu hodinky ještě kousek povytáhni (ručička hodinek musí reagovat na pohyb pístu) z přípravku a šroubem na přípravku hodinky zaaretuj.
Pohybem kliky najdi přesnou horní úvrať pístu. Na hodinkách si ciferník nastav na Nulu. Pak klikou pootoč 2,5 mm (2,5 otáčky ručičky) před horní úvrať a držákem snímače otáček můžeš ladit jiskru. Chce to trochu trpělivost a zkoušet vícekrát.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Měření polohy pístu úchylkoměrem

Příspěvek od Yuri »

Dík , ja to zatím vždy ladil tyčkou a odměřoval jsem 2.5 a dělal zářezy , a pak svíčku na hlavě a jak to hodí jisktru jsem to srovnával , no nebylo to nijak přesné dolaďoval jsem to několikrát podle toho jak to jelo , teď jsem sehnal tohle a udělám si i stroboskop na to ať je to eňo ňuňo :D

Odpovědět