Výfuk z druhovýroby

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Mirek
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18. zář 2019 20:17

Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Mirek »

... ahoj chlapy, na svou 251 jsem objednal nový výfuk na motoprodejně. Vypadá v celku dobře, v parametrech uvádějí ,, otevřený, výkon neomezující s autentickým zvukem" Dneska jsem mluvil s chlapíkem, který mi řekl, ať to tam ani nedávám a vrátím ho. Motorka s ním údajně nejede a zvuk nepěkný plechový.
Máte prosím někdo zkušenost s tímto výfukem ? :H

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Márty »

Tenhle?:

https://www.moto-prodejna.cz/nahradni-d ... 1-301.html

nebo tenhle?:

https://www.moto-prodejna.cz/nahradni-d ... vreny.html

Nedej na řeči, až přijde, tak ho nasaď a vyzkoušej, vrátit ho můžeš vždycky, vím, že s motoprodejnou se dalo bez problémů dohodnout.
Obrázek

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Yuri »

Mám výfuk z moto-prodejny ale na 150 , motorka s ním jede , ale zvuk je bídný , jak píšeš kovový , není to ono , rozhodně ho nedoporučuji , samotné pochromovani je taky nic moc po 2 rokach na pár místech se chrom loupe.
Když by jsi měl zájem mohu ti to nafotit a nahrát video jaký to má zvuk aby jsi měl představu.
Kamarád má z moto-usti a ten má úplně jiný zvuk , srovnatelný s originálem.

Mirek
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18. zář 2019 20:17

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Mirek »

Díky za vaše reakce . Samozřejmě jsem koupil ten v sadě :A

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Márty »

Tak uvidíš, ona bohužel ta kvalita dílů z druhovýroby je dost kolísavá, ale origo už nový těžko seženeš...
Obrázek

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Duracell »

Pokud chceš stejný s originálem tak tady je. Mám ho a super originální zvuk a výkon no problém. Jediný problém je, že je o něj takový zájem, že je vyprodaný a málo se objeví skladem, takže musíš pravidelně kontrolovat dostupnost.

https://www.zweirad-schubert.de/de/ausp ... -etz251301

Mirek
Příspěvky: 6
Registrován: stř 18. zář 2019 20:17

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Mirek »

Díky, to je dobrá zpráva. Jinak co se týče výfuku z moto-prodejny, tak jak v sadě, tak samostatně se jedná o stejný výfuk. Dneska mi to potvrdili přímo z prodejny.

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od kafeacigaro »

Já Jsem ho v motoprodejně kupoval před devíti lety za 1300 a zvuk normál výkon tak stejnej, o chrom se nějak extra nestaram a drží, akorát po skoro 30 000 km začal chrastit ten tlumicí blbinec uvnitř.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Yuri »

kafeacigaro píše:Já Jsem ho v motoprodejně kupoval před devíti lety za 1300 a zvuk normál výkon tak stejnej, o chrom se nějak extra nestaram a drží, akorát po skoro 30 000 km začal chrastit ten tlumicí blbinec uvnitř.
Asi kvalita šla dolů , opravdu jsem si za ty peníze představoval trochu něco lepšího .
Jako úplný brak to není ale třeba ten moto-usti co má kamarád vypadá stejně a zvuk má lepší a je levnější.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od AresMlok »

Majiteli jsem koupil sadu z Moto Prodejny a zvuk to má dobrej. Stejnej jako origo na 250. Mašina s ním jela jako z praku. Víc než jadrnej rachot mi vadilo, že nesedí koleno s laufem do držáků a novou matici kolene vychvalovanou, že se dá použít bez těsnění, jsem ani nezašrouboval do válce tak, aby přitáhla koleno k dosedací ploše.
Je prostě jiná. Musela by se vzít na soustruh a buď slíznout nebo přeřezat závit.
Stará šla a jde našroubovat rukou, tenhle novej exkluzivní šmejd nešel ani klíčem... Možná do druhovýrobního válce by to pasovalo...
Přílohy
20191028_122358.jpg
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Pandrhola
Příspěvky: 110
Registrován: pon 25. čer 2018 15:56

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Pandrhola »

Jo to s tou maticí se mi stalo i u 150...takze nové koleno, výfuk a stará origo matka. Jinak to nešlo a s novou matkou jsem nebyl schopný chytit závit.
MZ Etz 150, Honda CB1100

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Duracell »

Pořád mně tekl olej kolem příruby na koleno a připékal se. Záhada vyřešena a odstraněna. Těsnící kroužek jsem proti pohybu přilepil silikonem, aby se při montáži neposunul.
20191021_132408.jpg
20191021_091148.jpg

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Výfuk z druhovýroby

Příspěvek od Duracell »

Není nejlepší koupit original?
$_59.JPG.jpg

Odpovědět