Zajišťovací podložka gufera

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Zajišťovací podložka gufera

Příspěvek od Jarda.E »

Zdravím,
neměl by někdo z Vás prosím zajišťovací podložku pro gufero kliky pod primárním kolečkem?
Podložka M6, široká pro zápustný šroub.
Děkuju
Jarda
Podložka.jpg

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Zajišťovací podložka gufera

Příspěvek od AresMlok »

Já to vyřešil nákupem dvou velkoplošných pozinkovaných podložek. Jelikož mi zdechnul HDD na kterým jsem měl foto, tak to nemohu ukázat a rozdělávat to kvůli tomu nebudu.
První podložku jsem vzal, přišrouboval v místě u náhonu na otáčkoměr a fest dotáhl. Lehce se prohla. Vzal jsem průbojník a poťukal po vnitřním obvodu gufera. Znova dotáhl a zase poťukal. Tak dlouho, dokud nebyl vytvořen kužel pro šroub a zároveň zahloubení nad guferem. Tím nedrhlo o podložku primární kolo na klikovce. Orýsoval jsem kolo náhonu otáčkoměru a v podložce vypiloval půlměsíc, aby nedrhlo kolo náhonu otáčkoměru. Podložku jsem usadil, dotáhl šroubem a průbojníkem zajistil o stěnu karteru. Tím se zamezí pootočení podložky vůči karteru.
Druhou podložku jsem obdobně (jen bez půlměsíce) vyrobil do protilehlý díry. Tam jsem vyřízl závit a dotahoval a ťukal. Zahloubení jsem nedělal.
Podložky nejsou tenkostěnný, maj tloušťku asi 1 mm. Držej jak Helvécká víra. Stály mě korunu a deset minut práce...?

PS: povedlo se mi spáchat obrázek z videa - rozlišení je krize, ale napovědět to umí. Na obr. chybí ještě ohnutí podložky ke karteru, ale to asi pochopíš... ;)
Přílohy
Podložky na gufero.jpg
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Jarda.E
Příspěvky: 34
Registrován: ned 01. bře 2015 07:43

Re: Zajišťovací podložka gufera

Příspěvek od Jarda.E »

Děkuju za odpověď,
tak nějak to asi dopadne, kdyby nikdo jiný doma neměl. Možná by stálo zato nahřát tu podložku do ruda a vyrazit ten střed mimo motor. Já ho vyndanej nemám a bušit do karteru se mi nechce.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Zajišťovací podložka gufera

Příspěvek od AresMlok »

Dolík stačí malej a podložka je měkká, ale s motorem venku to je jednodušší. Ohřejvat to nemusíš. Vytvarovat to můžeš i na tvrdším kusu dřeva.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět