251 výbrus - značení na pístu

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Zelyvel »

Ahoj mám prosím jen krátký dotaz - koupil jsem 251, výkonově nic moc, na motor prý nikdy nebylo šáhnuto. Měla by mít najeto 27xxx, hodně let stála u kámoše (má 3 další 251 a kupu dalších strojů), kde si moc nepojezdila. Shodil jsem válec a hlavu, kroužky mají velkou spáru, tak bych rád dal nové. Jinak nikde vůle nejsou, vypadá to OK. A teď můj dotaz zní (mám velké zkušenosti s Jawama, MZ mám první) - na pístu jsem obyč šuplerou naměřil pod kroužkama cca 89,1 mm (možná blbost, ale orientačně jsem si myslel, že to postačí), na pístu je však vyražená pětka - taky je to jako u Jaw, že číslo na pístu značí číslo výbrusu? Nejdřív jsem si říkal OK, je to 5. výbrus, asi to má vrtání 88,00 základ a 5. výbrus bude 89,25, ale pak jsem zjisitl že by základ měl být 89,00 a to už mi trochu nesedí :-). Bohužel píst ani válec teď nemám u sebe, abych to přeměřil, a zkoumám, od čeho se odrazit, jaké kroužky mám objednat. Přinejhoším k nám někoho pošlu, ale rád bych to měl ujasněné ještě předem, než někoho budu otravovat.

Díky!

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od kafeacigaro »

Gratuluju koupil si čtyřkilo :V2 neni to spíš 69,25? Má válec pod okrajem schod? Nejlepší je vzít válec do výbrusárny ať ti to změří dutinoměrem tam je hned vidět, jestli je to vylítaný do vajčka.

Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Zelyvel »

Schod ma uplne nepatrnej, spis viditelnej nez hmatatelnej. Cestou vybrusu jit urcite nechci, pokud to bude mozne, ja na tom taky moc nepojezdim, to by mi trvalo x let nez bych to zajel.

Jo vsude kde pisu 88 89 tak ma byt 68 69 :D jinak se myslenka a dotazy nemeni

Mel jsem v umyslu to objednat ted abych o vanocich mohl pekne skladat, v podstate stojim jen na rozmeru tech krouzku, jinak bych uz objednaval.

Cili oznacuje cislo vybrusu i na emzetach nebo to takto maji jen Jawy :-)?

diky

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od kafeacigaro »

124.jpg
125.jpg
maj vyraženej rozměr, posílam kus knížky, kde je to popsaný, doporučuju stáhnou, např. na uložto, byly dvě vydání, já mam oboje

Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Zelyvel »

Diky, taky jsem si stahl nejakou knizku a tam bylo popsano, ze se brousi po 0.50. Takze kdybych mel mit jinej vybrus nez origos 0, musel bych namerit uplne jine hodnoty - tedy musim koupit krouzky na origo vybrus.

Diky moc za rady

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od kafeacigaro »

Jak tam máš řešený zámky klasicky, nebo s tím asymetricky uloženým kolíčkem?

Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Zelyvel »

bohužel nevím, nevím, jaké jsou provedení. Jen to nemá kolíček jako jawka, ale kroužek má tvar v místě kolíčku jakoby do čepičky :-) Uložení v pístu, pokud jde o tohle, jsem si nevšímal. Má to vliv?

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od kafeacigaro »

Jo tyhle prave prodavaj, mam je taky na almet pistu, kroužky buzuluk Komárov

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Duracell »

Změř si kompresi a budeš hned vědět jak jsi na tom. Taky jsme to řešil a vůbec se mně nechtělo do toho hrabat. Naštěstí jsem to udělal a jsem rád, že jsem do toho sáhl. Motor někdo někdy půlil a zanechal tam co bych na motorce nechtěl. Píst se dá sehnat originál. Zajíždět to budu asi taky déle než bych chtěl, ale co už. Koupil jsme starce, tak se k tomu musí tak přistupovat... ne?

Zelyvel
Příspěvky: 21
Registrován: úte 11. pro 2018 16:03

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Zelyvel »

Díky, a jak jsi kompresi změřil, jen tak pro zajímavost? Myslel jsem, že u 2T to není tak jednoduché...

Kroužky už mám doma origo výbrus, nové mají spáru cca 0,3mm, to myslím, že s mým předpokládaným tempem / 1 rok (odhaduji 500-1000km) ještě něco najezdí..

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: 251 výbrus - značení na pístu

Příspěvek od Címoš »

Průměr pístu se měří mikrometrem zhruba v úrovni pístního čepu.

Odpovědět