Díly na MZ z Německa

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Yuri »

Zdar , pro ty co mají MZtu a jezdí na ni a občas se jim něco jako mě rozbije upadne , zkoušeli jste objednávat díky z Německa.
Třeba od Zweirad Schubert ?
Jde mi o to či to aspoň oni mají opravdu kvalitně ( rád si priplatim ale.musi to za to stát) nebo je to vše na jedno brdo , bral jsem z motoprodejny e za ty peníze ta kvalita není moc uspokojivá ....

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Harry »

neseženeš nikde nic pořádnýho po e-shopech, ty díly se už prostě dávno nevyrábí... tu a tam někdo objeví krabici se starejma dílama, ale to bys musel mít sakra štěstí
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Lord_Lee »

Kdysi jsem objednával odtud: https://www.dumcke.de/mz-oldtimer/mz-ersatzteile/
Sháněl jsem tehdy pružnou podložku ke spojce na 251 která se v čr nedala sehnat, v tomhle eshopu ji měli. Ale originály už to nebudou, jde jen o to v jaký kvalitě se dá sehnat druhovýroba a to je vždy na křišťálovou kouli.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Yuri »

Tak je mi jasný že orignál díl už to nebude ale druhovýroba , líbí se mi že tam mají výrobce , většinu z nich tu neznám , nebo se prodejci neobtěžují radši výrobce uvádět , ten FEZ je docela slušný ale i tak pokulhává občas , právě jestli nemá zkušenost někdo s někým konkrétním a může říct tyhle díly za ty prachy stojej.

Bazoš už jsem na motorové díly zatratil protože většinou je to šrot , naposledy jsem vracel spojkovej koš kdy měl být podle fotky v dobrém stavu a když mi přišel měl vylomený jeden zub .... .

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od AresMlok »

Zweirad Schubert ?
To co přišlo, viz příloha, bylo určeno k odborné montáži...
Přílohy
20180621_101344.jpg
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Lord_Lee »

To protože při odborné montáži zkušeného pracovníka napadne se do toho bazmeku podívat jestli tam není něco co tam nepatří :D
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Duracell »

Yuri píše:Zdar , pro ty co mají MZtu a jezdí na ni a občas se jim něco jako mě rozbije upadne , zkoušeli jste objednávat díky z Německa.
Třeba od Zweirad Schubert ?
Jde mi o to či to aspoň oni mají opravdu kvalitně ( rád si priplatim ale.musi to za to stát) nebo je to vše na jedno brdo , bral jsem z motoprodejny e za ty peníze ta kvalita není moc uspokojivá ....
Hledej na klein ebay .de, tam se dají sehnat původní díly. Levné to ovšem není, protože jenom to poštovné je vyšší. Já upřednostňuju kvalitu a původní věci. U Zweirad mají původní věci ve velmi omezeném výběru, navíc to jsou věci, které defakto nepotřebuješ, protože se nekazí např. šrouby na tlumiče apod. Osobně jsem pro vyzkoušení koupil gumu na kikstart a ano, je to původní.

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Díly na MZ z Německa

Příspěvek od Duracell »

PS: jednoho nemcoura jsem ukecaval týden než mně poslal IBAN a adresu.

Odpovědět