Elektro "svazek" pod sedlem

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
vanis
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. zář 2018 19:42

Elektro "svazek" pod sedlem

Příspěvek od vanis »

Zdravím všechny draky! řeším teď pár problému při dávání MZ do kupy. Jedním z nich i to, jakým způsobem uspořádat chumel kabelů pod sedlem, snažím se vytvořit jakési svazky, ale kabely mi vychází buď moc dlouhé nebo krátké, takže to moc nejde, a taky by mě zajímalo kudy máte vedenou kabeláž z předních svorkovnic a spínačky, překáží mi to u baterky a štve mě to. Kdyby jste někdo měl nějaké fotky pro inspiraci, byl bych moc vděčný!! :}{

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Elektro "svazek" pod sedlem

Příspěvek od AresMlok »

Ze světla a spínačky to můžeš vést pod nádrží. Já např. ještě kupu kabelů přidal a tak mám elektrárnu nejen v hlavním světlometu, ale i pod sedlem. Kdybys to dostal do ruky, tak se v tom nevyznáš. Příští rok chci spáchat generálku, tak možná i cosi spáchám s kabelama, aby to mělo smysl a i lépe vypadalo.
Je fakt, že elektrika fungující je na MZtě základ všeho.
Pokud chceš vytvořit kabelový svazky, tak musíš kabely střihnout a nastavit nebo udělat úplně nový.
To ovšem nijak nekoresponduje s variantou veterán - třeba.
Pokud Ti jde o funkčnost, pak to klidně natáhni nový a zapoj dle schema. Popiš si to, abys tomu rozuměl a hotovo.
Budeš ovšem potřebovat asi kilometr lanek různých průřezů :-)T
Jo a taky bych zachoval funkční celky tak, aby šly odpojit při případné demontáži...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Odpovědět