Problém řazení - 250

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Problém řazení - 250

Příspěvek od skypan »

mechce se mi zakládat nové téma a je to o převodovce ale mé 250diny,k věci:minulý týden sem se jel projet a při přezazování mi najednou vyskočila tuším dvojka,motor,samo, vylétl do otáček,,zařadil sem jí tam znovu a v tahu opět vyskočila,,poté se to nějak srovnalo,ale chibějí mi tam občas 4 a stále 5,nicméně jedničku sem měl také problem najít a zařadit,no nějak sem dojel a ted mám k dohledání v převodovce 1,2,3,občas 4 a 5 nic.OK sundal sem spojkové výko,neprve sem nic neoběvil(cobych tam taky chtěl hledat kdyš na předlohové hřideli je primární kolo velké jak od kombajnu,ale po kleknutí a hození oka od spoda jsem zjistil za kolem dole u dna je vyjedej(tuším-řadící valec který přez vydličky řadí kvalty,případně mě opravte!!),no nic méně bez zrahováku spojky sem se jenom mohl podívat a to vše :}{ :}{ ,ztahovák spojky obědnanej i sještě nějakema dalšíma kravinama a až dojde sundám spojk.koš a kolo a budu chitřejší.otázka zní jestli ten válec jen vyskocil a i pojistný kroužek,který sem tam nějaký zahlédl(jestli se mi to povede takto vrátit do převodovky a nebo se to tam rozsipalo is(mišleno jestli vypadla ve vnitř i řadící vydlička)???,ale zdá se ži mi tam nic jiného nerachotí,měl sem to na zkoušku na sucho natočený,ale ale řadilo to jenom 1,2,3,možná občas4.
díky za rady a zkušenosti

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Problém řazení - 250

Příspěvek od AresMlok »

Řadící váleček nemá jak vyjet, leda bys měl prasklý karter. Mohla Ti prasknout pružinka aretační páky řazení, či se páka ohnout. Spíš Ti bude zlobit řadící hřídel a řadící palec nebo pružina v něm. Někde tady na to je vlákno. Ono to je náchylný na opotřebení a volnost pohybu. Taky to musí chodit v rovině a to je podobný se 150dinou.
Asi Tě půlení motoru nemine.
Uvidíš, až sundáš spojku a primární pohon.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Problém řazení - 250

Příspěvek od Harry »

No pokud vyskakujou všecdhny kvalty, tak to převodovka asi nebude. Půlit to podle mě taky není zrovna nutný a průser by mohl bejt někde kolem tý řadičky.
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém řazení - 250

Příspěvek od skypan »

vyřešeno X( :přišel mi ztahovák na spojkovej koš,takže sem se mohl vrhnout na to, byloto povoleným šroubkem na...jak to nazvat"korekce řazení?"na řadícím válci,je tam podložka a pod podložkou hvězdička,a jak se povyšroubaval ten šroubek tak hvězdička se uvolnila z těch kolíčkú a tím pádem i řadící válec byl axiálně volný a neřadilo to co mělo a nebo vypadávaly kvaldy.
no,ale problem nastal jak tu hvězdičku spávně nasadit :}{ :}{ ,musel sem zapojit hlavu a v ní ještě zbytek mozku co mi zústal a začít přemíšlet,napadlo mě se řádně podívat na ten válec,jestli tam není otisk obrysu té hvězdičky,a povedlo se,pozor jsou tam dva kolíčky jeden je malinko větší,takže jde nasadit lechce jenom jednou pozicí,ale potom nastal problem,dala se ještě otočit (jako rub a líc),no a strana jakoby s grotem patřila směrem na podložku.
originální šroubek s drážkou a se zápustnou hlavou sem vyhodil(obyč šroubovákem ten šroubek stejně nejde pořádně dotáhnout(a nechci,aby se situace ještě jednou opakovala),tak sem ho nahradil tím samím šroubkem,ale v hlavě na imbus,jde to dotáhnout na větší moment.
vrátil jsem vše zpátky na sucho zkusil řadit a v še fungovalo jak má !:)!
ještě ke spojkovému koši(spousta z vás se spojk.košem má obrovské porblemy a to že údajně nesedí na kuželu kliky),je to blbost,já sem se tedˇ přesvědčil,že pokud jsou kužely,jak na klice,tak na koši v pořádku,(neprotočené a neodrápané),tak stím není vúbec žádný problem :_( v zápětí vysvětlím
já při generálce dával fungl novou kliku a i spojkovej koš(z dúvodu který sem psal v jiném vlákně"koš byl přivařen ke klice"),a kdyš sem koš ztahovákem sundával z kliky,koš byl teda řádně nalisovaný na klice Y:-) a to sem na i kliku ani koš neodmaštoval!!!(jasně při montáži sem na to zapoměl vše odmastit 8-) ),ale opravdu na kuželu držel koš jako helvetská víra :C a to vše jenom z dúvodu že sem mezi ložisko a matici se šnekem dal vymezovací podložku(a podle montážního návodu tam opravdu patří :)o ,no já já sem si v práci nechal cvaknout z 3plechu několik podložek a jednu sem tam rovnou šoupnul(púvodně sem tam měl provizorně dvě slabší jenom na hrubo pilníkem opracované.
no a všechno to dohromady pěkně pasuje Y:-) Y:-)
byl sem to projet a krásně přesne to řadí zase jako z fabriky :-)=
mám to nafocený chtěl sem nekoho z vás poprosit,já to sem neumím nahrát,že bych tty fotky někomu poslal na emaila a on by to sem k tomuhle vláknu nahrál,já k fotkám pošlu i popisky co a jak.případně děkuji třeba to pomúže i spoustě ostatním a přestanou nadávat na blbou spojku která se protáčí na klice.jiáč samozřejmě děkuji za rady i postrašení :V1

Odpovědět