Osa zadního kola

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ukulele
Příspěvky: 24
Registrován: stř 29. čer 2016 18:08

Osa zadního kola

Příspěvek od Ukulele »

Když jsem kupoval svoji Chrchlu 150ETZ (to je E. T. Zeman?) chyběl kromě baterie už jen tento předmět.Na můj dotaz, kterak ho splašit,(pře)prodávající vece:"Uřízni tam kus závitovky a je to cajk." Ergo dalších dotazů na tohoto občana jsem se vyvarovati ráčil.Asi 200m od místa, kde jsem tou dobou prodléval,byla prodejna a servis motocyklů.Díl neměli,ale že ho objednají.Poté,co jim během následujících 3 týdnů asi 7x "zase nepřišel", vzal jsem osud do svých rukou, zapnul všechny internety a dal se do hledání.Kýžený díl jsem našel záhy v cenovém rozpětí 160-600kč.I objednal jsem nejlevnější a poučen z předchozích nezdarů, dojel jsem si proň sám (ovšem proč ho ve skladu hledali 14dní,je mi záhadou, asi tam maj pěknej čurbes) Po namontování jsem zjistil, že doraz (na konci je váleček s dírou) je vzdálen asi 3cm od vidlice.Objednal jsem nový jinde, radíce se opět s Googlem a objednal díl dle vyobrazení se závitem na konci.No nebudu napínat-přišel zase "váleček" úplně stejný, jako předtím.No jezdí to s tím bez problémů, ale dost blbě to vypadá.Včera jsem očumoval jednu strašně špinavou 150ku na parkovišti a ta tam měla jen šroub,resp. jeho 6hrannou hlavu.Poradíte prosím nekdo, co přesně tam má bejt,případně kdyby jste o nejakém věděli, měli... díky Uku

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Osa zadního kola

Příspěvek od Címoš »

Je to v podstatě dlouhý šroub. Pokud se nedá sehnat, nech vyrobit.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Osa zadního kola

Příspěvek od AresMlok »

Ty Uku:
vážně popisuješ trable s osou ZADNÍHO kola u 150diny? ;)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Ukulele
Příspěvky: 24
Registrován: stř 29. čer 2016 18:08

Re: Osa zadního kola

Příspěvek od Ukulele »

Nojo, taky by mě nenapadlo, že mi 2 dodavatelé daji/pošlou stejně blbej díl.Taky jsem o tom věděl prdlajs a neměl srovnání-teď už vím.

Odpovědět