údajez z technického průkazu MZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od Yuri »

Ahoj ,

připravuji svou MZ 251 na veterána , navázal už jsem kontakt s jedním testovacím komisařem a ten mi řekl že po mě budou chtít doložit ještě nějaký údaj potvrzující rok výroby ( údaj na štítku jim nestačí a papíry k ní nemám ).
Byl by tu někdo ochotný kdo má MZ 251 a rok výroby 1989 mi oskenovat velký t.p. a poslat mi ho oskenovaný , samozřejmě soukromé údaje vyretušovat , výrobní číslo potřebuju jen pár konečných čísle , začáteční taky vyretušovat , jde mi čistě o údaje o motorce jako již zmíněný rok výroby a další nezbytnosti které tu v čr při přihlášení potřebujeme , moji všichni kamarádi mají jen MZ 150.
A když by se našel někdo kdo ji má z roku 1988 ( pochybuju furt je to taková spekulace ale říkal mi že chvíly šla výroba prvních kusu společně s končící 250 ) bylo by to úplně super mohl bych ji dát na atestaci ještě tento rok.

Vše si dokumentuju a když se to podaří podělím se s vámi pak o příběh a fotky jak vše probíhalo.

Díky za pomoc Jirka.

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od skypan »

podle vel.TP mám datum první registrace 1990,nejsem si jistý jestli to sedí se štítkem jdu se na to podívat a pokud pújde i ofotím štítek.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od AresMlok »

To bude 100% sedět. U mě to dokonce sedí i na setrvačníku klikovky, kdy tam mám vyrytý datum 31.7.90 " U2 a podpis.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od skypan »

jj,potvrziji štítek sedí proti techničáku,ale já už mám jinou klikovku(na staré mě nenapadlo se podívat),musel sem koupit novou,páč předemnou kutil-kurvil spojkovej koš zavařil ke klikovce a ikdyš sem opatrně odbrušoval,tak stejně na kuželu byly rejpance od protočení právě toho spojk.koše,....
měl sem totiž pocit že mám výrobu až v roce 1991r.tak tedˇ to vím alespon přesně.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od Yuri »

Díky za shanu , ale asi budu potřebovat někoho kdo má první registraci v roce 1989 , protože co mi řekly komisaři budou chtít opravdu něco průkazného že MZ má 30 let ..... , údaje z internetu jim nestačí , říkal že buď t.p. nebo vyjádření výrobce , to druhé je bohužel pase .....
ještě mě napadlo zajít na STK a či oni něco nevytáhou třeba z Dekry.

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od Fighter »

Ja mám dátum prvej registrácie 17.1.1990, ale zdá sa mi, že na štítku mám rok výroby 1989. Kuknem keď budem pri moto. Ale teda asi by to nepomohlo, ak som správne pochopil...

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: údajez z technického průkazu MZ 251

Příspěvek od Yuri »

Asi ne , říkal mi že budou chtít nějaké potvrzení , stačilo by kdyby v t.p. byl rok vyrobení , ale to asi taky na Slovensku nemáte co ?
Tohle je problém vyrobeno bylo třeba o rok dříve než je uvedení do provozu ale v techničáku to nenajdeš.

Odpovědět