STK

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

STK

Příspěvek od Zdeno »

Byla to asi otázka času a už je to tady - dneska ráno jsem s Dragem neprošel STK :D Široké řídítka (origo mají 88,5 cm, moje mají 116-120 cm + blinkry v nich, ty jsou bez homologace), SPZ bokem která není zapsaná jako výjimka (loni mi tam jiný technik řekl, že to je pohoda, být tam může, viditelná z 30 stupňů je - letos už tomu tak není :D ) a zadní světlo (není originál, homologaci má, ale není tam napsané/vyznačené, co to je za světlo, jestli zadní, brzdové...prostě světlo do piče, ne? :D )

Co se mi ale líbilo, tak borec byl férový a pohodář, přišel mi to zkontrolovat do fronty a aspoň jsem tak nepřišel o prachy :D

Takže mi nezbyde, než to hodit ze skály nebo zainvestovat cca 10 litrů a jezdit pak na tuctovém, skoro origo Dragovi...Už za jízdy nebude ten pocit, že má člověk o 2-3 cm větší péro, jak říkal Harry :D-
Naposledy upravil(a) Zdeno dne stř 25. dub 2018 12:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: STK

Příspěvek od Harry »

když jsi s tím byl na technický posledně, tak se ještě nefotilo že? a s tím pérem... při tom tvým vybavení z tebe bude nakonec holka, háro na to už máš :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: STK

Příspěvek od Zdeno »

Harry: Nefotilo no, akorát měli blbé kecy, vyhrožovali atd...Haha, blbečku :D

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: STK

Příspěvek od Lord_Lee »

To nasere, ale ministerstvo ty podmínky mění jak fusekle tak otázka jestli to ti technici stíhaj sledovat, tady máš snad aktuální instrukce, od strany 6:
https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokum ... 8.pdf.aspx
pokud jsou řidítka širší než celkové rozměry v TP tak to neukecáš, blinkry bez homologace stopro ne.
Zadní světlo pokud má homologaci tak by mělo projít i když není originál a značka záleží kde je, to s těma 30 stupněma pořád platí, ale je tam vícero dalších podmínek.
Ještě to můžeš vše povyměňovat na STK a pak to zase vrátit zpět, jen se pak musíš modlit aby jsi neměl nějakej ťukanec nebo jsi nepotkal šťouravý benga :-D
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: STK

Příspěvek od Zdeno »

Lord Lee: Ten dokument znám, mám ho pročtený...Ale v mém případě fakt nemělo smysl se hádat :D- Jak to dám do origo stavu, tak už na nějaké měnění seru a časem stejně půjde do světa B)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: STK

Příspěvek od Viktor »

Zdeno: Co zkusit nějakého známého na STK? Címoš určitě bude vědět jak na to :IO

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: STK

Příspěvek od Pete »

Ještě bych neházel flintu do žita a zkusil jinou STK s nějakým známým/kámošem, a případně situaci podpořit peněžní homologační vložkou do výfuku nebo jinam :)
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: STK

Příspěvek od Viktor »

Za mě si ale myslím, že pokud ji dáš do původního stavu, navýšíš tím cenu i té motorky samotné a zvětšíš počet potencionálních kupců...

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: STK

Příspěvek od Zdeno »

Viktor+Pete: Vyloženě kámoše/známého na STK nemám...Jezdíval jsem k jednomu po známosti, kterému jsem dával nějaké to kilčo do kapsy (a stejně to bylo: "ty pičo co ty řídítka? Kurva a co ta SPZ? No do příště napravit, jinak smůla."), ale jak už jde mašina dovnitř, všechno se fotí a je to pod kamerama, tak už si to na triko nikdo nevezme...

Dragy si cenu celkem drží, jestli ho pak v origo stavu střelím za více, se uvidí, až ten čas nastane B)

Edit: I kdybych někoho úspěšně uplatil, stačí pak na cestě potkat nějakého nekamarádského policajta (dneska jsem jich za těch 80 km potkal 5 :D ) a budu stejně v hajzlu :D

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: STK

Příspěvek od Címoš »

Vůbec nevidím problém v tom tam na stk instalovat užší řidítka a koupit na alliexpresu homologované blinkry a vyrobit provizorní držák na značku z kusu pásoviny na jeden šroub. Práce na jedno odpoledne za cca 1500. Pak to vyměníš zpět.
Jinak samozřejmě o podvodech na stk nic nevím a můj stroj byl vloni při silniční kontrole uváděn jako příklad, protože mám vzadu vkusně umístěnou odrazku, která je dneska životně důležitá. Pravděpodobně víc než fungující brzdy a dobré pneumatiky.
Fuck the system >:D<

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: STK

Příspěvek od Viktor »

Címoš: Ty ty kontroly vyloženě přitahuješ :D-x

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: STK

Příspěvek od Zdeno »

Címoš: S tou odrazkou máš pravdu, tu mi velice chválil, že ji mám krásnou :D

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: STK

Příspěvek od Heki »

Hoši podle mé zkušenosti se změnilo akorát to, že to fotí a je to dražší. Včera jsem byl na STK a problém jsem neměl.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: STK

Příspěvek od Zdeno »

Heki: A právě proto, že se to fotí, tak kurevstva, jako je můj Drag, si nikdo na triko nevezme :D

Odpovědět