Spojka prokluzuje

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Spojka prokluzuje

Příspěvek od Yuri »

Zdar ,

s MZ 251 jsou samé radosti , krom toho že jsem si pohrál s elektrikou celé odpoledne protože někde byl zkrat , pak odešel regulátor se mi teď při testovacích jízdách začala klouzat spojka.
Nastaveni je podle videa přímo od soudruhu už Německa , zabírá a pak potom co se ohřeje začne klouzat , a pak nejde motorka nakopnout , točí naprázdno klika se ani nehne ,
Zajímavé je že když povolíme náhon otáčkoměru jde , pak jo utahnu, chvili to jede a pak nanovo , musím opět povolit náhon a jede to, nějak nepobíram co s tím je , kdyby se utrha spojka z kliky tak to nenakopnu už nikdy a furt to klouže ? A ne že to pak co povolím ten šnek na otáčkoměr to zase jde .... ,
Nechce se mi to zatím rozdělávat, protože jsem četl příspěvek níže jak nemožný je pak tyto dvě věci pak složit dohromady. Nějaká rada co to může způsobovat ?
Jo a stavěcí deska vůči vypínacímu mechanismu má trochu vůle v těch drážkách ( ve fimlu je to na fest tak bud to je vyběhané nebo to někdo dojebal či nepovedená druhovýroba ) mohlo by to na to mít vliv ?
odpoledne to kdyžtak vyfotím

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Spojka prokluzuje

Příspěvek od Harry »

máš to blbě nastavený, nebo to může dělat i olej... případně lamely...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Spojka prokluzuje

Příspěvek od Yuri »

No pravda že to začalo zlobit po výměně oleje , dal jsem mogul PP80 , ale předtím ta spojka byla na kkt seřízená , dělal jsem to podle dílenky i videa , chvíly to jezdilo ale pak začalo klouzat , mrknu se na to ještě pořádně a když nic holt rozebíračka a přeměřím ty lamely , ty mě taky napadly ale netušil jsem že to pak může prokluzovat i při nakopávání , myslel jsem že jen při rozjezdu a jízdě.

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Spojka prokluzuje

Příspěvek od Duracell »

Co bylo se spojkou špatně?

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Spojka prokluzuje

Příspěvek od Yuri »

Ani se neptej , motorka byla z Polska , a technika uchycení těla spojky na kliku byla ehm po Polsku , asi se mu to protočilo tak tam narval kus ustřižené plechovky a občas se to prostě začalo protáčet .... .
Až to budu skládat tak to přilepím Loctitedem a snad to bude držet .

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Spojka prokluzuje

Příspěvek od Duracell »

Tak to je super upgrade, to čumím. Já jsem ji měl moc dotaženou, na tom aretačním štelovacím plechu co je pod náhonem otáčkoměru. Už byla povolena na doraz, ale i tak to chtělo ještě o půl šroubu posunout. Pilník pomohl a spojka drží na 100%. Projevovalo se to tak, že se za studena propadla nakopávací páka.

Odpovědět