MZ 251 nedobíjí

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

MZ 251 nedobíjí

Příspěvek od Yuri »

Zdar hoši ,

potřebuju radu protože už nevím jak dál , měnil jsem zapalování za staré kontaktní za novější indučkní protože bylo už doj..... měli spálené přerušovače atd.
Měl jsem doma novější indukční i s tyristorem tak jsem si řekl proč ne přehodím.
Přehodil jsem , pozapojoval tyristor podle schematu seřídil , motorka běží na našlápnutí ale nedobíjí.
Prohodil jsem i usměrňovač , regulátor za funkční ze 150 ky ale stejně nic , vzal jsem měřák a měřil , a z černých kabelů neleze ani při vytočení žádné napětí .
Kde může být problém , motorka jede jen z baterky protože po odpojení baterky i když je našláplá zdechne.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: MZ 251 nedobíjí

Příspěvek od AresMlok »

Koukni na můj nick na Youtube - Dobíjení. Mě to tedy funguje, ale hledal bych kolem uhlíků a buzení rotoru - spálená či zoxidovaná pojistka? Krátký uhlíky? Povol držák uhlíků a přitlač ho k ose rotoru (sběracím kroužkům). Máš buzení správně zapojený na regulátor? Zbytek je ve videu...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: MZ 251 nedobíjí

Příspěvek od Yuri »

Uhlíky by měli být ok , dával jsem tam ještě pro jistotu ze 150 kde to šlape ale bez výspedku , buzení je správně počítám , to je ten zelený kabel co jde ze zápalka do pojistkové skříně a pak na regulátor , kontrola proměřením či není přerušen a je normálně píská , zbytek je snad taky správně , napadá mě ještě tedy že odešel regulátor , zítra bych koupil na vrakáči ze 120ky a přepojil to ještě , + proměřím podle toho tvého videa , musím to rozlousknout protože už jsem nad tím strávil odpoledne ... , jinak pojistky proměřeny , průchozí , všechny kabely kterých se to týká též pípákem proměřeny , typuju ten regulátor že nebudí , ale divné je že by se mi takto pos... oba dva , napíšu zítra ještě hodnoty až to proměřím podle videa a vyměním ten regulátor.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: MZ 251 nedobíjí

Příspěvek od Yuri »

Opraveno , vadný regulátor , výměněn za regulátor že škody 120 a paráda nabíjí.

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: MZ 251 nedobíjí

Příspěvek od Majkl »

Nečekaně :}{

Odpovědět