drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
FilipMztak
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09. pro 2017 13:27

drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od FilipMztak »

Ahoj, drhne mi rozeta o kryt (mozna kryt o rozetu :D ) Ke styku dochazi na strane u kolecna nahodnu tachometru. :H

Sestavicka:
Polska rozeta (vypada ok v porovnani s origem)
kryt retezu made in eu za 150kc (s origem to drhlo o dost min ale byl vydrenej od ty doby co motorku mam takze predpokladam ze to drhlo uz predtim)
zelezny cep do ktereho se sroubuje osa je vporadku
hlinikovy vymezovaci valecek si nejsem jisty.

Myslite si ze je mozny ze je hlinikovy valecek poskozeny nebo vymackany tak ze se to cele posunulo ke strane? Nebo mam hledat chybu v tom ne moc kvalitnim krytu?

Vsechno je slozeno spravne.

Diky za rady a pomoc. :F

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od adoid »

Já jsem měl stejný problém. První chybu, kterou jsem udělal, byla ta, že jsem zapomněl dát ségrovku za ložisko v rozetě, takže se pak ložisko posunulo a rozeta se posunula ke kraji. ale i když jsem vše složil jak mělo být, tak mi to také dřelo, nakonec jsem tam přidával podložku vyrobenou z kusu plechu - dával jsem ji mezi rozetu a ten hliníkový "vymezovák", ale chce si to také hlídat, jak bude dosedat náhon tachometru na ozubený věneček - jednou jsem si to nehlídal a věneček jsem očesal.

FilipMztak
Příspěvky: 2
Registrován: sob 09. pro 2017 13:27

Re: drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od FilipMztak »

zajisteni loziska tam mam. Stejne tak mam zajisteni kolecka nahonu. Ted jsem to zase rozebral a zitra pojedu k mistnimu prodejci dilu se podivat jak ma vypadat origo novy a pripadne ho koupim. Kdyby to i presto drhlo tak je spatne vyrobenej ten kryt a nechma si vytocit podlozku z nerezu.

Podlozku si daval na jakou stranu valecku? Ke kyvce nebo na tu stranu kde se opira o lozisko? Nebo snad na to odsazeni? diky.

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od adoid »

Tak teď si nejsem úplně jist, myslím, že mezi ložisko a tu blbinu, ale nejsem si jistej proč jsem si vybral zrovna sem...

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od skypan »

no ,já sem se stím na podzim min.roku též pral a podle montáž.návodu-výkresu sem zjistil,že v rozetě mají být nalisované dvě ložiska,ale tím pádem se mezi ložiska nevejde seigr.krožek ložiska,no a ta hřídel je po té krátká...no zatím sem to vyřešil:dvě ložiska vedle sebe ztočit osazení hřídeleú(asi o4-5mm) a po té mi to fungovalo.
v létě se mi stalo že mi při projíždce zpadl řetěz právě na rozetě,a bylo tam jenom jedno ložisko zajištěný seig.kroužkem a už též s vůlí,a také řetěz pamatující motorku sjíždějící z výrobní linky NDR.a ted sem dokoukl já mluvím o 250 a ty to máš na 150,tak si nejsem jistý jestli to je stejný nebo jiný.

Uživatelský avatar
Ukulele
Příspěvky: 24
Registrován: stř 29. čer 2016 18:08

Re: drhne mi rozeta o kryt rozety. etz150

Příspěvek od Ukulele »

Teď jsem taky měnil kryt rozety a taky to drhlo-no, říkám si, je to jen plast... tak jsem najezdil cca 100 km, rozetka si tam vydřela ten kousek místa, co jit chyběl a ke to v ažůru.

Odpovědět