V dobrém stavu

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
drátek
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 06. črc 2017 14:15

V dobrém stavu

Příspěvek od drátek »

No tak jsem v sobotu konečně vyjel . Koupil jsem v červnu MZ 150 v inzerátu v dobrém stavu . Tak jsem tam dal pumpu brzdy , hadici JAWA , nový potah sedadla , srovnal ráfek , koupil zámek kastlíku u baterky , jiný karburátor , vyčistil výfuk , namontoval elektronický regulátor china za kilo , nový přerušovač blinkrů , jejich oranžová skla , opravil prasklé koncové světlo , opravil ulomený mechanismus zavírání kufru , vyměnil heft plynu za rozleptaný brzdovkou , přimontoval zadní stupačku a jako třešničku jsem si vyrobil a namontoval nový špunt na vypouštění oleje . Byl stržený závit , tak jsem vyrobil průměr 18,8 mm s prořízlými prvními dvěma závity a s tlačením na něj našrouboval s hliníkovým a ne měděným těsněním , co tam kdosi rval . Už mne zlobí jen malé klidové otáčky a velmi problematické řazení neutrálu při běhu motoru . No vážím 115 a tolik to jede nyní z mírného kopečka . Počet zubů na pastorku jsem nepočítal , měnit nebudu . Předávám synovi na jízdy do práce .

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1744
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: V dobrém stavu

Příspěvek od Viktor »

K tomu už chybí jen dodat že synovi je 16, má papíry A1 a teď jsi zjistil, že na MZ 150 legálně jezdit nesmí, tak ji musíš prodat... :D-x

Odpovědět