Olej kolem špuntu převodovky

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

Hoj borci, mám malý dotaz, jak moc máte u MZ 251 poblitý špunt převodovky. Gufera mam nový cca 5000 k a zdá se mi, že je to fluše až moc. Není možný, že jsou gufera na ho*** ?

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Yuri »

Zdar, ani kapka , co jsem svojí 150ku koupil tak to chcalo okolo špuntu fest , udělal jsem gufera a od té doby sucho.
Viděl bych to na špatné gufero , tlakuje to do skříně a háže olej ven , pokud ho tedy nemáš ve skříni moc , pak by ho to taky mohlo házet.
Zkontroluj hladinu , když bude v pořádku a bude to pokračovat udělej gufero , zase tolik práce to není.

Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

Dík za radu, plánuju udělat v zimě unašeč na spojce, tak zrovna udělám i gufero (zase), možná bylo dlouho na krámě kde jsem ho kupoval a no prostě nefunguje, jenom ještě jedna věc, už jsem tu četl na více příspěvkách, že někdo dáváte gufero pružinkou dovnitř i když je originál pružinkou ven (tak to mám já, pružinkou ven). Nebylo by lepší ho dát ja se dává všude i na jawách pružinkou dovnitř?

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od adoid »

Nevím, zda je to stejně na 251, ale na 150 ti tlak do převodovky nemusí jít jenom guferem, ale také špatně nalisovaným čepem pro převodové kolo od otáčkoměru! Jestli to budeš rozebírat, zkontroluj i to.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od AresMlok »

Co se týče orientace gufer na klikovce, tak na dotaz jsem se taky nic kloudnýho nedověděl.
Zapátral jsem v literatuře - naší české (a týkalo se to Jaw) a v jedné (neřeknu Ti v které, kleknul mi harddisk se všemi daty) byl graf závislosti tlaků a podtlaků v klikovce na pracovní poloze pístu. Podtlak cca 0,2 atm - sání směsi do klikovky, přetlak cca 0,4 atm - přepouštění směsi do spalovací komory. Dal jsem pružinky dovnitř. Od výbrusu nalítáno cca 3000 km a zatím se nic neděje. Kromě toho, že ještě není zajeto :-)
Jestli gufero leží na krámě je dle mě celkem jedno, zpuchřelý jsem ještě nepotkal. Spíš jestli sedí tam kde má sedět, a jestli je hřídel OK, aby neměla vyjetou drážku. Nebo třeba pomordovaný kužel nepořezal břit gufera. Taky můžeš zkusit pérko přitáhnout.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od adoid »

AresMlok: ty máš zase po výbrusu? Myslel jsem, že jsi zajížděl motorku na srazu v Rokytnici 2015...

Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

no to zase já mám po výbrusu, tentokrát ale origo píst almet za těžký prach z motoprodejny, snad to už bude fungovat :D

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Vladan »

almet sice není origo, ale asi jediná rozumná česká alternativa
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

takhle: origo to neni ale už v dobách ndr němci používali almet, řekl bych že kvalita bude možná lepší než origo, dokonce i ve výbrusně mi o tom řekli své i to že almet je možná i lepší než origo :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od AresMlok »

adoid:
Ne ne, pořád ten samý a už tam jsou skoro 4000 km (spočítáno nikoli odhadováno - viz. minulý příspěvek). Zatím se to stále zlepšuje :-) Skoro 1,5 roku "stála", od pátku je zase denně v provozu.

Lukkas:
To je fakt pálka... Přeji Ti, aby to mělo přidanou hodnotu. Já tam mám taky cosi českýho, netuším co, ale konečně si to začíná sedat. Poslední zprávy co mám jsou takové, že PAN brusič šel do důchodu. Budu se muset za ním někdy stavit a poptat se, co mi to vlastně dodal...
Pravda je taková, že za cenu Tvýho pístu by mě byl schopen udělat 1,824 výbrusu. Tedy dva i s písty - na 150dinu ovšem.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

no mě si to taky sedá už mám 1300 km cca ale pořád je to takový utahaný až náladový, hlavně to vydržet :D

Lukkas
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 12. zář 2013 22:34

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Lukkas »

Tak jsem se na to naprdul a rozebral a ejhle: gufero vypadá opravdu špatně, počkám až přijde z motoprodejny gufero z vitonu a uvidim :D Ještě že je venku tak hnusně :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od AresMlok »

Kolega si Viton velmi pochvaloval.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Vladan »

jiný bych na kliku už nedal
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Olej kolem špuntu převodovky

Příspěvek od Heki »

Louis Viton? :D-x
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Odpovědět