MZ 150 etz 1989 nestartuje

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

Dobrý den , po roce nebo dvou stání sem vytáhl MZ , bez jakéhokoliv vyčištění bez problémů nastartovala , tak sem ji projel , druhý den sem jel jenom zkusit jestli nejde tachometr. Nešel tak sem motorku zaparkoval a celý druhý den sem opravoval tachometr , další den sem Tachometr vrátil a že ho zkusím , jenže MZ ani náznak nastartování nic , tak sem ji roztlacoval vše a nic ,je možné že sem nechal otevřený benzín , tak sem ji přes noc nechal být , druhý den přijdu a úplně to samé ani si neškytla , tak sem sundal otřel svíčku a nic tak sem dal trochu benzínu přímo pod svíčku a chytla ale hned chcipla takže ve svíčce problém není ale nejspíš v přívodu paliva , rozebral sem karburátor , profoukl všechny třísky a vyčistil sem ho , ale vůbec nic se nezměnilo ,ale přijde mi to divný vůbec sem na motorku ani nesáhl jenom na tachometr a najednou tohle , byl bych rád za nějaké typy co s tím je , děkuji.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Harry »

Máš tam benzin?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

Tak to je jasný že tam je

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Z00RS »

Neohnul jsi treba něco nebo drát k žárovkám nepoškodil muze to dělat zkrat.

Jinak jediná možnost vyčistit sítko kohoutku a znovu karburátor nejlépe vzduchem či vlasem od koštěte :) pak ještě zkusit nalít nový benzín jinak to nic jiného nemůže dělat.
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

Ne elektrika je v pohodě jiskru to dává , ale asi se ještě jednou pokusím vyčistit karbec a k tomu vyčistím sítko , děkuji.

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Z00RS »

Na karburátoru si dej záležet rozeber ho důkladně :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

To sem udělal i minule všechny trisky šli ven ale po druhý to udělám precizně a uvidím

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od AresMlok »

Měl jsem něco podobnýho, akorát mě přestala jet za jízdy. Prostě zdechla a nazdar. Roztlačování, nakopávání, jízda z kopce - houby platný. Benol tekl, karbec čistej, vzduchovej filtr taky dobrý - nic jsem z ně nevyfoukal. Jiskra krásná a nic.
Co mě bylo divný, že vzduch z válce smrděl po benolu i když byl karbec půl dne sundanej z motoru. Shodil jsem hlavu, válec a zatočil klikou. Suchý setrvačníky byly najednou mokrý. Nemaj být od čeho...
Vypustil jsem olej, motor dolů z rámu a otočil jsem ho vzhůru nohama. Z klikový skříně vytekla nějaká sračka, která ani nechtěla moc hořet. Podezřívám ji na onu biosračku, kterou přidávají do benolu + poctivá aditiva ještě poctivějších pumpařů... Po složení vrčela na poprvý. Tankuju jinde a no problém. U 4T to nevadilo, shořelo to horním plněním. 2T to separovalo právě v klikovce a od určité hladiny to nepřepustilo směs.
Pokud bys nechal otevřený palivový ventil a nedržel jehlový ventil, tak bys měl pod MZtou potopu. Do válce by se to nestihlo dostat.
Jestli opět rozděláš karbec, tak vyšroubuj oba stavěcí šrouby jak na šoupě, tak na bohatost směsi. Řádně cesty vzduchu profoukni. Pod oba šrouby dej pružinky. Někdy tam chybí - stačí z propisky. Na emulzní trubici jsou z boku malinkatý dírky, ty profoukni taky. Koukni do šachty pro šoupě (s oddělaným deklem plovákový komory) proti světlu a vedle emulzní trubice je malá dírka, musí být čistá - volnoběh.
Benol do prázdnýho karbce, než plovák zavře jehlový ventil, teče asi 4 sekundy. Pokud by to bylo výrazně déle, je něco špatně od jehlového ventilu výše. Tím se pozná, jestli je potřeba ladit kohout nebo víčko nádrže či bordel v nádrži.
Nevím jestli už máš bezkontakt, pokud ano, přeměř napětí baterie. Od 11V to maká, mezi 11 a 10,5V jak kdy, pod 10,5V nemaká. Jiskra na vyndaný svíčce nemusí makat ve válci.
Ještě dotaz, jak se choval volnoběh dokud vrčela? Měnily se Ti otáčky po zapnutí světel?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

Děkuji za nápady , ale myslím že u svíčky problém není protože když dám benzín přímo pod ní tak bez problémů se ta směs spálí , a na volnoběh šla krásně a když sem zapl světla otáčky malinko klesly

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

A jenom ještě jak poznám že plovák zrovna zavřel jehlový ventil ?

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Z00RS »

Jak vidím tak stejně asi bude chtít seštelovat celý karburátor a plovákovou komoru tak doporučuji provést podle Harryho :D

Kód: Vybrat vše

http://harryhoweb.wz.cz/mz-serizeni/mz-serizeni-karburatoru.htm
Jinak zavření jehlové komory poznáš tak že vezmeš karbec odmontuješ kryt a s citem zvedáš plovák až se ti zarazí tak vidíš zda ti tlačí na takovej ventil to uvidíš :)

Já to delám tak že si strany karburátoru dám pitlíky a gumičku aby mi nemohla odtéct voda kterou naleju ze shora šoupátka jehly (nemusíš tam mít šoupátko) pak jen zlehka zavřu plovákem ventil a vidím zda voda protéká nebo ne :) pokud protéká ventilem je ohnutý doraz plováku tak stačí trošku ohnout ( s citem !) a udělat vše podle Harryho seřízení :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Pavel.moto
Příspěvky: 9
Registrován: pát 17. bře 2017 10:59

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Pavel.moto »

Dobře díky za rady .

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Harry »

Jako kluci, kdyz to predtim jelo bez problemu a najednou je problem, tak rozstelovat si karburator fakt nepomuze... Ten pes bude zakopanej jinde...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Márty »

Souhlas s Harrym - karburátor bych zbytečně nerozštelovával, když to předtím šlapalo bez problémů, maximálně profouknout trysky a podívat se, jestli není děravý plovák. Jinak z nádrže ti benzín do karburátoru teče bez problémů?
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ 150 etz 1989 nestartuje

Příspěvek od Harry »

Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět