GO motoru - Z00RS

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Sundat to půjde nejspíš rozlámáním kroužků a pak opatrně dostat z laku a hřídele - neutrhni vyvedené vinutí rotoru...
Nemá, nemusíš mít zapojenýho nic kromě dobíjení a zapalování. Respektive na zkoušku ani dobíjení - jen zapalování a baterii.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Po delší době jsem dodělal konečně komplet motorku. První start proběhl na 3tí šlápnutí sešteloval jsem to a nechal 15min běžet na volnoběh pak jsem to chcípnul jelikož jsem musel jít hlídat malého. Dnes když jsem k tomu přišel a chtěl nastartovat tak bohužel neúspěšně tak jsem vzal jinou svíčku a na tu také nic a i když svíčka byla mokrá ale snahu na detonaci vůbec žádná. Svíčka mimo hlavu hází pekně tak už bohužel nevím co stím. Hoši nevíte čím to může být ?
Mám video prvního startu teda když už běžela a běžela krásně :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Co Ty s ní vyvádíš... :D-x

Já bych změnil hlášku v profilu a třeba Tě poslechne... ;)

To zase můžeš začít od začátku, jiná svíčka, kabel, fajfka, stav palubního napětí, indukčky, konektory, karbec. Zkus to na dvojku roztlačit...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Konektory jsem kontroloval rikam ze to bez problemu nastartovalo a běželo to uplne v pohodě pak jsem to chcipnul a nic víc nedělal druhý den nenastartovala ani na novou svíčku a mimo hlavu jde krásně tak fakt nevím
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

No, jestli byla mokrá i nová svíčka (která byla suchá! než jsi ji dal do motoru), tak je slabá jiskra.
Kompresi máš?
Sytič zavírá?
Zkus to natočit buď se zavřeným sytičem nebo jen malinko natřženým. A hlavně se zapnutým zapalováním, nějaký prošlapávání bez zapnutýho zapalování je na dvě věci...
Šlápni aspoň 10x než provedeš změnu na páčce sytiče.

PS - jak máš nastavenej karbec?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Nová svicka take byla mokrá a co se týče komprese tak take dobrá. Sitic nema tu gumicku jak tam má být jinak karburátor jsem nastavili do seřizovací polohy, volnoběh povolen a vzdušnik dotažen a povolen o 1,5 otáčky pred tim to nastartovalo v pohodě. Jehlu mam nastavenou na druhý zářez ani na prvním to nejde.
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Mohla se potkat zima a netěsnící sytič a klapalo to. Při vyšších teplotách je netěsnící sytič většinou příčinou velmi bohaté směsi a je to hned uchlastaný. Já jsem i při mínus 15°C měl sytič jen natržený a hned po startu jsem ho musel zavřít, jinak bylo uchlastáno a pak to chytilo bez sytiče až na 10-tý pokus. Vyšroubuj sytič, něčím to zacpi (vystřihni kolečko papíru), zašroubuj sytič a zkus to. Nebo budeš muset hodně přidat na vzduchu. I když to chytne, tak stejně gumu sežeň/vyrob, jinak nedošteluješ správnou bohatost směsi. Bude se Ti to přehřívat a bude chcípat volnoběh až se motor ohřeje... Ani za plynem to moc nepůjde... a... bude to žrát :-(I
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Jak je ale možné když jsem přišel dnes k motorce tak nez jsem zkusil zapnout benzín tak jsem striknul pod svicku a zkusil to a stejně nic prece by to muselo chytnout tak to mi hlava nebere..

Jinak jak uz furt stále zkouším tak všechen benzín tece do výfuku .
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Aha, tak to shoď hlavu, válec a hadičkou vysaj klikovou skříň, kterou máš plnou benolu... Poznáš to podle mokrýho setrvačníku, když s ním zatočíš... Nebo byl benzín od vstříknutí do válce?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

AresMlok píše:Aha, tak to shoď hlavu, válec a hadičkou vysaj klikovou skříň, kterou máš plnou benolu... Poznáš to podle mokrýho setrvačníku, když s ním zatočíš... Nebo byl benzín od vstříknutí do válce?
Mohl bys mi to trosku více rozepsat nejak to nechápu za to se omlouvám :)

AresMlok: mohl bych tě poprosit o FB je to hodně zdlouhavé čekat na odpověď a chtel bych to dodělat ted kdyz mam volno jinak jsem v práci tak zda by jsme mohli psat přez FB :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Jde o tohle: viewtopic.php?f=3&t=11241&p=12112&hilit=klikovka#p12112
Já FB a tomu podobný věci nemám. Navíc konkrétně s FB mám velmi negativní zkušenost, tak to ani nikdy mít nebudu...

Benol z nádrže, pokud by netěsnil jehlový ventil nebo nezavíral plovák měl z karbce vytéct přepadem. Že by se ucpal je celkem nereálný. Velmi bohatá směs by mohla v klikovce z části zůstávat. Obdoba toho, co jsem řešil já. No a při nespálení proletí do výfuku.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

AresMlok: tak se potvrdila ekosračka v klikovce a to jsem myslel ze se něco takového stát nemůže :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od AresMlok »

Vítej do klubu >:D<
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Take jsem tam měl stejné množství 110ml :B
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Kluci tak problém s nastartováním stále přetrvává i když jsem včera z kliky vycucnul ekosračku tak nechce hazet ve válci Jiskru ale mimo hází dobře. Co to může byt o cívce vím ale dal ?
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Tak jsem přišel na to jak jsem hloupý celou dobu jsem nasranej proč to nechce nastartovat. Dnes jsem koupil novou cívku a kdyz jsem prisel do garáže tak jsem to ještě zkusil nadlabnout na starou cívku a připojil jsem baterku na nabíječku a najednou nastartovala na první šlápnutí odpojil jsem nabíječku a po chvilce uz vynechávala svíčka.

Baterka se chovala jako nabitá, světla svítila jiskra házela ale uz nedokázala vytvořit takový výboj aby motorka chytla​.

Přez noc nechám baterku nabít aby byla zase good.
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Re: GO motoru - Z00RS

Příspěvek od Z00RS »

Tak motorka jede lépe než jezdila GO motoru se povedl dobře a jediná závada je s dobíjením. Jinak dekuji za váš čas mi poradit :)
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Odpovědět