Řadička s nakopávačkou nekomunikuje

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Z00RS
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08. úno 2017 19:28

Řadička s nakopávačkou nekomunikuje

Příspěvek od Z00RS »

Zdravím znovu Emzeťáky :D
Před týdnem jsem měnil těsnění víka spojky a od té doby kdy jsem zpět nasadil víko tak se jen občasně vrátí nakopávačka a řadička ta semnou mluví jen když se jí chce, myslím tím že třeba jde špatně neutrál nebo při řazení přeskočí o stupeň až dva. Děkuji

Pro moderátory a adminy: Jinak budu dělat asi GO motoru ale budu to dělat tentokrát sám bez nečí pomoci tak se ptám zna si mám vytvořit jedno forum kde budu přidávat příspěvky když si nebudu vedět rady nebo na každou otázku vytvářet nové téma aby to bylo přehlednější pro ostatní když něco budou hledat :D
Sere na mě s pojízdností, štastnější je když se v ní rochním :D

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Řadička s nakopávačkou nekomunikuje

Příspěvek od Márty »

Udělej si jedno téma, nazvi ho třeba GO motoru a tam to můžeš psát, dělat na každou otázku nové téma je blbost... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Řadička s nakopávačkou nekomunikuje

Příspěvek od AresMlok »

Sundáš dekl, vyměníš těsnění, nandáš dekl a motorka přestane řadit a nakopávačka se nevrací?
Nemáš dekl zkříženej?
Mě se nakopávačka taky chvíli nevracela, ale to bylo tím, že jsem místo Okroužku 20x2 dal do deklu Okroužek 20x2,2. Se časem ochodil a dobrý.
U stojící motorky neutrál někdy zařadit nejde, stačí malinko s motorkou cuknout, za jízdy řadí dobře. V obci, pokud se schyluje k tomu, že budu muset zastavit (nebo, když dojíždím k baráku), tak ze čtyřky v 50 km/hod odřadím na neutrál a jedu na něj, dokud nezastavím. Kvalty tam padaj jedna báseň a po jednom. Co jsem koukal do převodovky a řadícího mechanismu, vše se jevilo jako origo.
Úplně si nedokážu představit, že bys třeba ze dvojky zařadil čtyřku, mechanismus to neumožňuje. Z jedničky dvojku přes neutrál (mezistupeň) samozřejmě ano a to ještě z 1 na 2 lehčeji než z 2 na 1. To je daný vybráním řadícího válečku pro kuličku neutrálu.
Koukni, jestli máš v pořádku pružinku neutrálu a jestli tam taky kuličku skutečně máš.
Pokud to řadí blbě, tak mohou být opotřebeny řadící palec, aretační páka, ohnuty řadící vidličky. Pokud jsou projeté, kvalty vyskakují.
Jenže tohle by dělalo i před sundáním deklu...
Co si s tím prováděl?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Plou
Příspěvky: 9
Registrován: stř 07. čer 2017 17:33
Bydliště: Blasnko

Re: Řadička s nakopávačkou nekomunikuje

Příspěvek od Plou »

neoddelaval jsi nahodou i nakopavacku pri oddelavani deklu? ja jsem si ji oddelal a uvolnila se mi pruzina muze to byt klidne tim ze se nevraci

Odpovědět