Plně nezabírá spojk

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Plně nezabírá spojk

Příspěvek od Yuri »

Zdar vsichni , MZ spadla ze stojanku a ulomila se packa spojky , no mrzelo me to ale krom skrabancu a te packy nic vazneho , po vymene packy mi ale nezabira spojka , je to jakoby bych ji nemel uplne zmacklou a motorka ma tendenci po zarazeni popojizdet.
Zkousel jsem ji utahnout dole na motoru tim sroubem a donastavit si ale furt to same.
No poraddte co delam spatne , na simaku jsem to mel potom vzdy krasne poladene ze jsem si nastavil zaber ale tu mi to nejak nejde.

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Plně nezabírá spojk

Příspěvek od AresMlok »

Pokud Ti nepomohlo hrubé nastavení spojky (a to fungovalo asi u origo lanka a vnitřností MZty), tak Ti nezbyde nic jiného než vypustit olej, sundat dekl, rozdělat spojku a znova nastavit vnitřní vůli spojky. Pokud Ti spojka před pádem fungovala řádně, nemusel by jsi sundávat primár. Jen znova poskládat lamely. Taky bych ťuknul do osy spojkový hřídele ze strany lamel. Na unašeči zkontroluj omačkání hliníku na drážkách od lamel - případně zabrousit. COSSID lamely by měly mít všechny výstupky a v kleci by měly hrkat - nesmí drhnout. Klec by měla být kulatá... Tři šrouby co drží spojku pohromadě utahuj s citem - předepsáno 5 Nm - skopčáci vědí proč. Samotná klec spojky musí mít malinkatý hrk na hřídeli po dotažení maticí (levý závit) - nějaký 2 - 3 desetiny mm. Na nastavení vnitřní vůle spojky si stáhni manuál. Někde tady na fóru bude.
Pokud by se Ti podařilo povolit aretaci neutrálu, nic se neděje, lze ji zašroubovat kdykoli a v jakékoli poloze řadícího válečku - tj. jakýkoli zařazený kvalt. Hrubé nastavení spojky dělám tak, že červa v pravým deklu motoru (spojkové lanko) dotáhnu na dotyk se spojkovou tyčkou, zajistím kontramatkou a pak 1 mm vůle na lanku poladím stavěcím šroubem na páčce spojky. Je úplně jedno, kde ten milimetr pohoníš...
Ještě se podívej, jestli pod červem v deklu máš kuličku mezi červem a tyčkou.

Řadící tyčka by neměla mít vliv na to, jestli spojka vypína či nevypíná...

Přeji příjemnou zábavu :-)
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Plně nezabírá spojk

Příspěvek od Yuri »

No naštěstí generálka spojky nebude potřeba , dneska s chladnou hlavou jsem k tomu sedl znova a v klidu polechku jsem začal seřizovat a nakonec tedy po dlouhé piplačce se povedlo spojku nastavit tak že zabírá krásně odspodu :)

Odpovědět