Kam až ty ceny půjdou?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Me zase s ní , někde jsem narazil na diskuzi že to víčko je špatně konstrukčně řešené a teče to furt i když máš nové těsnění , osobní zkušenosti ale nemám , je to moje první etz 251 , ale mohu ti říct jež to šlo na renovaci že to teklo též , sehnal jsem teď nové víčko a těsnění ntak uvidím potom.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Harry »

jako kdybych mermomoci takovou samolepku chtěl, tak si ji nechám natisknout v nějaké reklamce v zalaminovaném provedení na venkovní použití, pokud se nádrž dobře odmastí a povrch je hladký, musí to fungovat
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Máš recht. S jednou reklamkou, se kterou spolupracujeme, co nám dělá polepy a samolepky , by to šlo. Ale ty neostré sračkovité nálepky, co se dají koupit, tak nejsou na skener a k dalšímu použití. Na co jsem narazil, tak bylo rozrastrované. Ale nikam zvlášť po tom netoužím.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Ta moje je celkem ostrá , to zalaminovani mě taky napadlo , mě děti líbí více stou nálepkou , no uvidím kdyžtak zkusím vymyslet nějaké takovéto řešení.

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Tak MZ už se chytli i bazary ten popis a cena stojí za to
https://motorky.bazos.cz/inzerat/111413 ... y-stav.php

Zajímal by mě za kolik byl výkup.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

No, nekup to, za takovou almužnu.... Mě dostala hláška, téměř originální stav a pak vyjmenování, co všechno není - no, origo stav si představuju drobet jinak ;)
Obrázek

kafeacigaro
Příspěvky: 111
Registrován: pon 29. čer 2015 19:44

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od kafeacigaro »

Jedna věc je, za kolik co kdo nabízí a druhá věc je, co jim pak za to někdo dá, ať si to nabízí třeba za kilo, já bych to za to určitě nedal, to bych si radší koupil ňáký starý cb od hondy a nebo nějaký monstrum od ducati.

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Za ty prachy nesmysl. A to o stroji nevíme všechno, že.

V pátek mně má dorazit stroj co jsem pořídil (nee tento, uf je to ne) tak sem hodím info a fotky a můžete se do mě pustit. To jsem zvědavý na ty komenty.... Za ty prachy taková hrůza... apod :-)

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Už jede domů
IMG-20191107-WA0015.jpg

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Z jedné fotky toho není moc poznat, ale na první pohled vypadá dobře (tu) Co tě stála?
Obrázek

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Z jedné fotky nic. Pán poslal fotek hodně, ale uvidím až to dojede co a jak. Výfuk je kupodivu původní bez škrábanců a všechny díly taky originál, sedlo nepopraskané bez děr, motor nepůlený bez výbrusu. Druhý majitel, který ji měl od roku 1996 do teď. Veškerá dokumentace k motorce, původní listy a záručáky jsou. Chci se tomu první trochu pověnovat a pak vyhodnotím co a jak. Každopádně levná nebyla 66tis + doprava 4tis + ještě bude přihlášení. S manželkou chceme jezdit spolu každý na své MZ, tak jsem hledal něco slušného co nebudu muset generálkovat. Když veznu v úvahu za kolik se teď prodávají simsony....

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Mě ta cena, při tom, co za to teď lidi chtějí, až tak přemrštěná nepřijde, pokud je opravdu v původním stavu.
Samozřejmě mohla by být levnější, ale obávám se, že na to aby se dneska sehnala slušná dvaapůle v origo stavu bez dalších větších investic, už v Čechách kolem těch 30 tis. stačit nebude...
Obrázek

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Harry »

Mě přijde přemrštěný už jen vypláznout 4000 za dopravu něčeho, na čem se dá dojet po ose, nebo co se vejde do pickupu... :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Harry: Tak cena dopravy je druhá věc, ale ta s cenou mašiny zas až tak nesouvisí ;)
Obrázek

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Když je to tam a zpět 2tis km? To nemáš ani na benzín a nehledě na čas strávený na cestě a na riziko.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

Neřeším cenu moto, ani cenu dopravy, ale kurtoval to profík, to se pozná :D-x

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Harry »

Viktor píše:Neřeším cenu moto, ani cenu dopravy, ale kurtoval to profík, to se pozná :D-x
Kolik tě stála doprava, když jsme jeli tenkrát pro BMW skoro až do švýcarska?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Jindra
Příspěvky: 714
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Jindra »

Měl jsem z Německa dovezené 4 motorky, tahle cena za dovoz byla v pohodě už před 10 lety, takže bych ji považoval za adekvátní i teď :-)

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

Harry: Celkem to bylo tuším 2400 km, předpokládám že mě cesta vyšla na 3000 Kč. Podotýkám, že jezdím na LPG. Ale čas není v ceně, ani opotřebení těla a materiálu (:D

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Harry »

Já nevím no... prostě kdybych měl za něco vysolit 70 000, tak si pro to jedu osobně a ještě si to pořádně prohlídnu. Jasný, že nepočítáš čas. Ale dá se to brát prostě jako výlet a někam se podíváš. Ale každej, ať si dělá co chce, já bych to takhle ale nedělal...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Lord_Lee »

Dát 70 za MZ 251 to už člověk musí být ve fázi že nechce MZtu protože chce na něčem jezdit ale protože prostě chce MZtu a nic jiného, mě osobně to smysl nedává ale chápu že jinému může.
Já před lety prodával MZtu aby mi přispěla na koupi XJčka, pak XJčko prodal abych si koupil Fazera. Kdybych ji prodával dnes tak si za ty prachy koupím XJčko i Fazera dohromady :D
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Kráska je doma. Práce na ní bude, to je jisté. Nebudu si nalhávat, že ne a ani jiným. Je to třicet let stará motorka. Mínusy jsou jasné, práce s tím bude, ale ono se to dá brát jako plus, bude to bavit. Motor je netknutý, nikdy půlený, s dobrou kompresí, karburátor ještě zaplombovaný (čumím), všechny šrouby eska originál neotrhané, výfuk původní nepadaný, elektrika bez zásahu, origo zámky a klíče. Prostě původní
20191108_193444.jpg
20191108_185223.jpg
20191108_193723.jpg
20191108_193727.jpg
20191108_194630.jpg
20191108_194330.jpg
20191108_185630.jpg

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Ještě k tomu, že by někdo koupil to či ono. Jo chápu, ale mě to nebere. Prošel jsem si vším možným, doma mě hnijou péráky a dkw na kterých nejezdím. Japonských strojů jsem se zbavil, přestalo mně to bavit. Přemýšlím ještě nad indiánem nebo harley '60-70 rok, případně triumph, ale mám obavy, že to bude moc surové. Tož tak

Jindra
Příspěvky: 714
Registrován: úte 22. led 2013 23:49
Bydliště: Brno

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Jindra »

Co pumpa přední brzdy, neteče?

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Celá přední brzda je na rozbor. Nikdo to nedělal. Takže vrch i spodek chtějí poléčit.

Odpovědět