Kam až ty ceny půjdou?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Zní to fér. Ale ty prachy bych Ti já osobně teda nedal :D-x
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

buben
Příspěvky: 18
Registrován: sob 20. dub 2013 20:40

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od buben »

Ono to ale levněja pomale nejde. Když si vemeš, že šroty s papírama se pohybují od 25000 do 30000( samozřejmě existují i dražší šroty, ale to už se nevyplatí), 15000 do ní minimálně naliješ za laky, díly, pi*oviny, tak jseš na 45000 čistá ruka. A to nepočítám vůbec stovky hodin, co jsem na nich udělal práce a mrdání, radši ani naftu, co prodeju po lakovnách, zinkovnách a shánění dílů :_(

Takže když si na každé motorce udělám desinu vévar, je to takový přilepšení k už tak dost ubohé véplatě :-|---

No a pak se najdou takoví kokoti, kteří mně napíšou, že za 40 ji vemou a nebo ještě větší kokoti, co vám sprostě nadávají, co jste to za kokota :D

Ale jak říkám, každý zboží má svýho kupce...

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Hele já Ti nenadávám. Vím kolik stojí generálka motorky. Taky jsem jich pár dělal. Pokud Tě to baví a kupce na to najdeš, tak je vše v pořádku.

Jen pro mě ten stroj takovou cenu nemá. Ani šrot za 25 bych nekoupil. Ani Jawu 500 OHC za pul milionu... Je to proste degenerace trhu. Emzeta je pořad emzeta. Bylo jich dost. Rarita to neni. Za pul sta sezenes zajimavejsi stroje.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Fighter »

U týchto motoriek však zohráva úlohu aj nostalgia. A napríklad 251, tých nebolo dosť ani za socíku. Na Slovensku dnes nezoženieš peknú 251-tku. Áno, tato je veľmi drahá, ale môže nájsť majiteľa, zvlášť ak skutočne ide perfektne a nevyžaduje žiadne zásahy.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

buben: Ta MZ-ta vypadá dost pěkně (podle fotek) a líbí se mi, ale prostě nemůžeš čekat, že se ti zrovna u téhle mašiny vrátí, co jsi do ní investoval. A ten, kdo do toho trochu vidí, ví, že větší cenu má funkční stroj s origo součástkami, než naleštěná mašina, která je, bohužel, opravena díly (většinou) z druhovýroby (pokud jsi sehnal ještě origo díly, tak to samozřejmě nějakou cenu má). Jinak těch 40 tis., co ti za ni nabízejí, je slušná částka, pokud ji prodáš za 60, budeš mít štěstí a přeju ti to, ale jak píše Heki, já bych to za to taky nedal, a to jsem před lety koupil dvaapůli, která byla tou dobou v inzerátech (českých) a z těch MZ, co jsem před koupí osobně vyzkoušel, nejdražší... No, zbýva ti akorát fandit, abys jí za tu cenu prodal. Problém bude možná v tom, že tyhle stroje si většinou kupují mladí kluci, co mají hlouběji do kapsy. Ale pokud narazíš na nějakého sběratele nebo opravdového fandu značky, tak tam jistá šance je ;) Navíc, vždycky můžeš jít případně s cenou o něco dolů.
Obrázek

buben
Příspěvky: 18
Registrován: sob 20. dub 2013 20:40

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od buben »

Ono je právě mazec to, že moji zákazníci jsou jak přes kopírák. Vždycky borec 35-45 let, zajištěnej, a nostalgicky se vrací do puberty, kdy 251 buď vlastnil a prodal a nebo ju měli jeho kamarádi. Mladí borci se u mě neobjevují vůbec.

Samozřejmě origo díly jsou origo díly, proto tam taky nechávám třeba výfuk, ať už má nějaký kosmetický vady. Takhle se snažím zachovat co nejvíc dílů, samozřejmě, když už je potřeba novej, tak podle důležitosti volím buď moto-ústí(Maďarsko, Indie, Polsko) a nebo pak moto-prodejna(Německo).

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

No já si právě myslím taky, že mladí kluci už dneska míří jinam. Když jsem motorku v osmnácti řešil já, finančně a logicky bylo na výběr mezi MZ 251 a Jawou 350. Japonci, kteří byli aspon trochu jezditelní, stáli pro mě tehdy nereálné peníze. Dneska je situace uplne jiná. Ve chvíli, kdy jsou k mání fazery za 30, mi ukaž osmnáctiletého kluka, který bude chtít dát 50 za eMZu. Být to tehda takhle, asi bych Vás nikoho dneska ani neznal...
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Heki: Máš asi pravdu, je fakt, že situace se mění, před pár lety se ještě dala MZ sehnat za "pár šupů", teď šly ceny rapidně nahoru... a je velká dostupnost "relativně lepších" mašin za podobnou částku.
Obrázek

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

No nikdo mladší už si MZ nekoupí , za ty peníze jsou jiné stroje které jsou už jinde , já sám jsem si musel pořídit ještě Fazera FZS 600 za cenu 40 000 a to se prodávají 251cky , protože MZty prostě nestačili tempu kamarádů na Japoncích a to i když jeli volněji ....
Já sám jsem loni nepotkal na MZ nikoho a letos jednoho chlapíka na 150ce , jinak nikoho samozřejmě jsme pokecali i když jsem byl zrovna na Fazosi .
Mladým to už nic neříká , spíše jak je psáno starší co vzpomínají , teď jsem se na motorkářích seznámil s jedním borcem co si pořídil vrak a renovuje tak mu s tím pomáhám a na jaře snad bude na srazu o jednoho MZtaka více.

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Címoš »

Trochu jsem si tady četl tohle vlákno a hele on je mezi námi.
Nedávno jsem koukal na bazoš a říkal jsem si jaký magor může chtít za MZ251 (motorku s absolutně nulovou veteránskou hodnotou, motorku kterou má každý Polák opřenou za stodou pod okapem) 50 - 60tisíc!!!!!! A on je tady. Dobrý šílenec a ty lidi co to koupí jsou pitomci. Pak nemají být Mz tak kurevsky předražený.
Teď sháním nějakou paštiku bez papírů na pole, řekl bych že tak za 6-8 tisíc musím něco sehnat, samozřejmě očekávám zbídačený stroj s nutnou investicí ale to si udělám sám podle sebe. Ovšem jaké je moje překvapení, když takové pelechy stojí 15000 a motorky s papírama postavené z polských dílů 35000. Fuj velebnosti jdu blejt. Svět se v prdel obrací. A to jsem si tenkrát před deseti lety , když jsem prodával svojí pro ,,veteránisty,, znehodnocenou MZ 251 za 22000, myslel jakej jsem žid.
Začína to být stejný jak s JAWAma.

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

Címoš: Na pole máš Mercedes, ne? :D-x

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

No já teď našel MZ 250 , sice bez papírů ale za 5000 Kč , řeším že pro ni dojedu ale jsem druhý zájemce , snažím se majitele ukec že dojedu okamžitě a hned bude pryč ale nevím co se povede ......

Uživatelský avatar
Fighter
Příspěvky: 41
Registrován: ned 11. srp 2013 23:25

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Fighter »

Címoš píše:...motorku s absolutně nulovou veteránskou hodnotou, motorku kterou má každý Polák opřenou za stodou pod okapem...
No neviem ako v Polsku, ale na Slovensku už peknú 251-tku prakticky nezoženieš. A čo sa týka tej hodnoty - možno nie priamo veteránsku, ale nostalgickú hodnotu MZta má pre ešte viacerých tých, ktorí ju zažili zamladi. Ja osobne som vyskúšal dosť súčasných motoriek, ale zatiaľ ma nezaujali natoľko, že by som presedlal (možno sa na tom podieľa i fakt, že MZ mi veľa rokov slúži bez závady). MZta mi pripomína mladosť - vzhľad, zvuk, pocit z jazdy, všetko to vyvoláva pozitívne spomienky (odborne sa to nazýva "reminiscenčná terapia" :) A teda u mňa to funguje ako výborný antistresor i relaxačný prostriedok, čo sa v dnešnej dobe cení :)

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Přesně jak píšeš. Moderní motorky mě neoslovují. Před pár lety jsem si pořídil novou navoněnou Kawasaki Versys 650, pojezdil jsem 5tis km a šla z domu. Nějak to nebylo ono a dlouho jsem na motorku nesedl, i přes to, že jezdím od školky. Byly nějaké pokusy typu pérák (350, 250) + DKW, všechno skončilo ve sklepě a chytá prach. MZ jsem sedlal v 17ti letech a objel s ní republiku. Teď jsem s ní párkrát vyrazil, než jsem ji rozebral a vrátil se mně ten požitek a radost z jízdy. Za mě to cenu má. Pokud chceš motorku dát sám do pucu a použiješ výhradně origo dily, tak to stojí raketu. Třeba pitomé kola na pařez, aby byla precizně udělané v chromu (neresme, že mají být stribrenkou), tak stojí 10tis. Zkus pocitat: středy 5tis (nesehnatelne), spice přední+zadni 1.8tis, rafek odpovídající původnímu 1.8tis * 2ks (nedostupne). Takže ty slaboduché názory, že MZ má stát 7tis jsou opravdu výplodem chorobné mysli.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

7 asi ne, ale kolem těch 30-ti by mi přišlo adekvátní... Taky pro mne má nostalgickou hodnotu... Jen je na pytel, že ty origo díly se už hodně špatně shání a chtějí za ně přemrštěné částky, i když zase kvalita má svou cenu ;)
Pravda je ta, že se silnic už docela mizí, v tomhle roce jsem potkal dvě, a to jezdím hodně přes různé vesničky po okresních silnicích, kde jsem ještě přes cca osmi lety potkával MZ-ty běžně. Hlavně na Moravě jich dřív jezdívalo dost.
Obrázek

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

Co ti mám vykládat. Já jsem svoji první MZ koupil v '97 za 17tis v top stavu, že jsem na ni vůbec nesáhl. A dnes? To jsem měl navic kliku. Beru to tak, že ty prachy investuju do sebe. Hrabat v motorech mě baví. Auto jsem dělal 6 let a to byly úplně jiné investice.

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

4.600,- Euro . To je úlet ty německé ceny.
Přílohy
Screenshot_20181110-174602_Samsung Internet.jpg

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Když jsme u toho potkávání já letos potkal jen jednu ETZ 150 , a nic víc , potkával jsem klasika různé jawy ale MZ ne a to jsem toho najezdil okolo 9000 km všude možně.

MZ tu prostě docházejí , příští rok mám v plánu jezdit více Německo a Polsko tak jsem zvědav jak to bude tam.

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Lord_Lee »

4,6K éček za mztu je postavený na hlavu, ale dokud budou lidi kteří to za ty šílený peníze koupí tak se najdou další lidi co to za podobný šílený ceny budou prodávat.
Až příjde další ekonomickej sešup, kterej vzhledem k hospodářským cyklům dříve či později příjde, tak budou lidi rádi že se toho zase zbaví za 25.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

za ty prachy bych už raději koupil tohle:

https://www.motoinzerce.cz/motorky/hond ... l-450.html

a máš jistotu, že máš opravdu něco výjimečného :K
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Heki: Ta se mi líbí (tu)
Obrázek

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Címoš »

Jóó to je pecka. Ještě by to samozřejmě sneslo nějaký zásah B)

Duracell
Příspěvky: 140
Registrován: ned 07. říj 2018 17:55

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Duracell »

buben píše:Chlapi, abyste mě tady nepomlouvali. Tu motorku na Bazoši tam mám já, můžete můj inzerát na 251 vidět tak jednou za čtvrt/půl roku, vždycky, když kompletně jednu dodělám a je na prodej. Nejsem žádnej překupník mrtvol, jen se po večerech bavím tím, že dávám novou šanci mrdkám, co už byly zralý akorát na díly a nebo na lampičky. A i když je cena k pobavení, vždycky si najde svýho majitele.
Musím zaťukat, ještě jsem neměl žádnou reklamaci. Snažím se dělat MZ co nejvíc originální, díly, který mně chybí, tak buď bazoš, moto ústí a nebo moto-prodejna.
Jinak za ty Vorn a Hinten sorry, s němčinou jsem neměl nikdy nic společnýho, takže jsem fakt netušil, že to není značka :-)T :-)T

Kdybyste motorku někdy chtěl někdo vidět, dokud bude doma, není problém.
No pokud profesionální renovátor (dělá to pro peníze, měl by být profik), neví o dílech základní věci, tak to pak ta renovace musí vypadat jak od prasata. Pan asi nepromine, ale měl by renovovat spíš koloběžky.

buben
Příspěvky: 18
Registrován: sob 20. dub 2013 20:40

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od buben »

Hold pane DURACELL, nikdo není dokonalej :C

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Buben , psal jsem ti pár týdnů zpět o nějaký fotky přes mail ,.můžeme pokecat o postupu renovace , hlavně to rozleštění hliníku nebo ne to výrobní tajemství :D

Odpovědět