Kam až ty ceny půjdou?

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
BurnesOldman
Příspěvky: 64
Registrován: pon 10. dub 2017 20:06
Bydliště: PLZEŇ

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od BurnesOldman »

Harry píše:TO bude Lukynova... takže fakt voňavka v plný palbě, dle fotek vypadá vše origo, takže ta cena je sice vysoká, ale řekl bych, že odpovídající, co podívej za kolik se prodávají jawky v původním stavu
Ahoj to máš bohužel pravdu, já trochu koukám po motorkách JAWA/ČZ/MZ a nedávno jsem zahlédl na bazoši Panelku vytaženou ze stodoly bez papírů za 120tisíc

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Tu cenu to nemá. MZ za 53 a panelka za 120 už vůbec.

ta MZ se tady u nás neprodá za tolik. Možná v Německu, by se našel nějaký šílenec.

Degenerovaný trh s Jawama v Česku nebudu vůbec komentovat. Stačí se podívat na inzeráty Jawy 500 OHC (které jsou na každém srazu veteránů minimálně dvě) a zjistíš, že nejde pod 250. Zatímco srovnatelný Anglický Norton z té samé doby, který je tady mnohem raritnější, se dá koupit za polovinu.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

BurnesOldman
Příspěvky: 64
Registrován: pon 10. dub 2017 20:06
Bydliště: PLZEŇ

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od BurnesOldman »

Heki píše:Tu cenu to nemá. MZ za 53 a panelka za 120 už vůbec.

ta MZ se tady u nás neprodá za tolik. Možná v Německu, by se našel nějaký šílenec.

Degenerovaný trh s Jawama v Česku nebudu vůbec komentovat. Stačí se podívat na inzeráty Jawy 500 OHC (které jsou na každém srazu veteránů minimálně dvě) a zjistíš, že nejde pod 250. Zatímco srovnatelný Anglický Norton z té samé doby, který je tady mnohem raritnější, se dá koupit za polovinu.
Ono je taky rozdíl za kolik se nabízí a za kolik se prodávají motorky, do inzerátu si můžu napsat že prodávám babetu za milion, ale otázka je kolik je někdo ochotnej za ní dát. Půllitr za 250? Že já VŮL jí tenkrát nekoupil(chtěl za ní bůra)

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Jako neberu nikomu že ji má pěknou a většinu v origo stavu , ale dávat tu tuhle částku , taky trochu soudnost , to si radši až zase našetřím po tom větru v peněžence co mi udělalo auto zase sjedu do Polska , tam furt se dají sehnat pěkné kousky za rozumnou cenu.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Harry »

Taky je třeba si uvědomit, že když tu budete furt fňukat, jak je všechno drahý, tak stejně nikdy nic nekoupíte. U té MZ to má aspoň tu výhodu, že ikdyž je pořizovačka šílená, tak další náklady na údržbu už jsou pak minimální, což u japonských motorek bejvá přesně obráceně...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Harry: když si někdo koupí eMZetu za páďo, asi ho nebude moc zajímat, jestli na to ojniční sada stojí 8 stovek nebo osm litrů...

PS: včera jsem viděl v inzerátech Jawský půllitr za 450 tisíc. Asi zkusím hodit na net svého fichtla za sto :D-x
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

Doba kdy se dal sehnat pěkný oldtimer nebo veterán za hezké peníze je bohužel pryč. Internet, překupníci a velká poptávka ceny vyšponovaly a klesat už nebudou. Poukazovat na to, že Jawa 500 OHC stojí půl míče a že to koupí jen debil je zcestné. Koupí to ten, co neřeší peníze nebo ten co po ní touží, dlouho shání a ví že prostě nejsou. Nejsme v Anglii, tady žádný Ariel nebo Norton stojící na pumpě nikdy neudělá tolik parády a nezaujme dedečky se vzpomínkami jako česká Jawa nebo ČZ. Proto se tyto vzácnější a možná i kvalitnější stroje prodávají u nás levněji. Smutné je, že každý z nás část doby kdy internet ještě tolik nefrčel zažil a nadávat může jen sám sobě že tehdy nic nepořídil a nebo pořídil a s odstupem času zbytečně prodal. Já inzerci sleduju dost, vím že když u toho člověk sedí, má štěstí a je rychlý, tak se dobře koupit dá, ale stojí to hromadu času. Půl roku jsem sháněl kolegovi z práce Jawu 350, podařilo se. Víc než rok sháním Velorex 350 a ikdyž se teď možná něco rýsuje, je to totální finanční masakr... Ale jak říkám, pokud nepřijde válka, ceny neklesnou a ti co brečí si svůj sen v podobě nějakého veterána nikdy nesplní nebo budou mít obrovské štěstí a narazí na neznalou vdovu, jako třeba já při shánění té Jawy...

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Viktor: to je o tom, před kým chceš s veteránem tu parádu dělat. Já na Jawu zatížený nejsem. Vím, že na každém sraze veteránů co se u nás pořádá je stádo Jaw a pak pár motorek, které jsou pro mě opravdu zajímavé a ty spočítáš na prstech jedné ruky. Je jasné, že doba levných veteránů je pryč. Ale jak sám uznáváš, pořád se dá - jen je to těžší a těžší. Zeptej se Miša na nejnověhší přírůstek :-) taky byl za dobrou cenu.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

U nás stádo Jaw, v dojčlandu bude zase stádo BMW a tak dále... Ano, dá, ale spoléhej na to a čekej roky v nejistotě na to že se objeví zrovna motorka po které toužíš za cenu za kterou by to vzal každý třeba jen na kšeft... Můžeš mít štěstí, nebo taky úplné hovno...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Márty »

Viki: Tak to mě zaujme starý Norton vždy, možná víc než stará Jawka nebo ČZ. Asi budu anglickej dědeček :D-x Dokonce jsem pomáhal nějakému manikovi před lety, když se jela ČTT v Hořicích, v kempu jednoho opravovat. Nezlobil bych se mít jednoho v garáži, jsou to nádherné stroje. Nortony se mi líbily, i když jsem ještě dědeček nebyl ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Viktor »

Márty: Tebe zaujme vždy to, co nemá :D-x

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od AresMlok »

No jó, předseda. Ten má pravdu.
Kdysi dávno si soused koupil novou 350 Jawu (typ si nepamatuju), měla už hranatý kartery a skvostný zvuk. První, co mě napadlo: to si jednou koupím. Chvíli na to si druhej soused koupil novou 251 MZtu.
Bylo vymalováno. Láska na první pohled.
Tolik asi já a Jawy. Ta třinda ale by za hřích stála. Jinak mi taky kdysi borec nabízel 20 Stadionů po 200,- Kčs, že se mu to válí v dílně. Kam bych to ale v paneláku dal?

Mě zaujal Royal Enfield v dieselu se spotřebou 1l na 100 km co má známej v muzeu. To bych v garáži taky snesl.
A pak ještě BMW R 1200 GSA by se mě tam ještě vešlo...
Ceny MZ se mi vzhledem ke "stavu" zdají trochu vysoké. Asi by bylo lepší koupit cosi s papírama a doladit si to dle sebe. To mám v plánu já.
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Vladan »

já vždycky koupím, když zrovna nic nesháním a nejmíň se mi to hodí :-)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Lord_Lee »

Jak píše Viktor, dokud nepříjde válka nebo nějaká jiná krize tak ceny už jen porostou. MZty už u nás jsou poměrně raritní motorky, schválně si vzpomeňte kdy jste naposledy nějakou viděli v provozu, občas se dá potkat 150 ale 251 už jen fakt se štěstím, to spíš potkáte všelijaké jawy v různých kubatůrách a stavech rozkladu. Takže kdo dnes nekoupí pěknou 251 za 50 ji za pár let může kupovat třeba za 70.
Fascinujou mě i ty fichtly, když jsem na nich jezdil, dal se sehnat za pětikilo a flašku od kdejakého strýce ze stodoly, dnes se nabízejí i za ceny za které jsem před lety prodával svoji 251.
Asi opráším toho svého na kterém už asi 15 let nikdo neseděl a budu vyčkávat kdy bude mít cenu větší než japonec :-)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Vladan »

Vzpomínám, že Stadion, pařez nebo jednoskok byly za mejch pubertálních let neprodejný, protože byly jednomístný, tak se předávaly z generace na generaci jako nechtěný dary. Panelku jsem vyměnil kus za kus za fechtla, stopadina Číza byla za pakatel, protože to byl tříkvalt a jela pomalu, ale Simson nebo eMZeta byly pro mě nedostupný. Prostě doba je jiná, v lecčems lepší a ke starým časům bych se vracel radši už jen ve vzpomínkách...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

BurnesOldman
Příspěvky: 64
Registrován: pon 10. dub 2017 20:06
Bydliště: PLZEŇ

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od BurnesOldman »

Ty ceny jsou bohužel šílené: http://www.motorkari.cz/motobazar/motor ... 16447.html
Já si pamatuju jak jsem jednou začátkem 90tek seděl na chatě v hospodě a přišel tam kámoš že mu exlo auto a potřebuje dojíždět do práce a za metr piv ten večer koupil 3 motorky. Pivo v té době bylo cca za búra

Uživatelský avatar
skypan
Příspěvky: 65
Registrován: ned 21. zář 2014 20:14
Bydliště: Smržovka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od skypan »

AresMlok píše:No jó, předseda. Ten má pravdu.
Kdysi dávno si soused koupil novou 350 Jawu (typ si nepamatuju), měla už hranatý kartery a skvostný zvuk. První, co mě napadlo: to si jednou koupím. Chvíli na to si druhej soused koupil novou 251 MZtu.
Bylo vymalováno. Láska na první pohled.
Tolik asi já a Jawy. Ta třinda ale by za hřích stála. Jinak mi taky kdysi borec nabízel 20 Stadionů po 200,- Kčs, že se mu to válí v dílně. Kam bych to ale v paneláku dal?

Mě zaujal Royal Enfield v dieselu se spotřebou 1l na 100 km co má známej v muzeu. To bych v garáži taky snesl.
A pak ještě BMW R 1200 GSA by se mě tam ještě vešlo...
Ceny MZ se mi vzhledem ke "stavu" zdají trochu vysoké. Asi by bylo lepší koupit cosi s papírama a doladit si to dle sebe. To mám v plánu já.

hoši v 1988 kluci kolem mě měly 350 bizona,634 a podobně,já byl rád že sem se dostal k Panelce po té jí vyměnil válce z 634,už to vypadalo lépe !:)!
kdyš přijely pražáci na MZ251tkách tak sme jim klečeli u kolen aby jí alespon půjčily na svezení.
dneska na staré kolena sem si pořídil Etz 251(můj sen z mládí)a spokojenost,dal sem jí trochu do pucu a nakonec vypadá jako docela hezkej veterán,určitě toho nelituji,co ted koukám tak jí prodám minimálně za trojnásobek ceny co sem jí pořídil,ale já si jí nechám,páč Japonec až na konec a opravy tohoto jednoduchého stoje výjdou na pár kaček.jezdí též skoro 140km/h a na Moravu už mě též dovezla.nikam se ve svém věku honit už nehodlám :-)=

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Už i 150ky lezou zajímavě nahoru na toto jsem dnes narazil při brouzdání, vypadá pěkně ale g.o. za 26 000 ? Už jen ten držák budíku je druhovýroby z Polska, ale povídačka k tomu pěkná ale za 40 000 , no nevím nevím.
https://motorky.bazos.cz/inzerat/826777 ... 50-ETZ.php

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Majkl »

No jo, už jich je málo ;) tak to leze nahoru...

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Nekupte to s motorem v krabici za 28 000 kč https://motorky.bazos.cz/inzerat/851157 ... TZ-251.php ;)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Majkl »

Ty vole, já tu svou fakt ještě střelím za 40 8-) 8-) 8-)

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Heki »

Za 28 nekompletní a rozebraná ??? Volám docenta Chocholouška :D-x
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Vladan »

už je prodaná - před rozebráním prej jezdila suprově, tak se o ní zájemci skoro poprali :D-
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

BurnesOldman
Příspěvky: 64
Registrován: pon 10. dub 2017 20:06
Bydliště: PLZEŇ

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od BurnesOldman »

Vladan píše:už je prodaná - před rozebráním prej jezdila suprově, tak se o ní zájemci skoro poprali :D-
Jj jezdila suprově, proto jí rozebral a půlku věcí z motoru zahodil :-)

Uživatelský avatar
Yuri
Příspěvky: 340
Registrován: úte 03. led 2017 12:14

Re: Kam až ty ceny půjdou?

Příspěvek od Yuri »

Nedělám to ale musel jsem mu něco napsat , tohle mi rozum nebere :-(I , ještě ten závěr spekulanti a nabídky typu 20 000 ani se neobtěžujte .... 8-)
Jinak už mám svojí 251 , z Polska bez papírů ani ne za desítku, sice chudák dostávala asi čoud na motoru bude práce ale rám není hnutej a kola jsou též v pořádku, mám rok na to ji vymazlit a dát do pucu a příští rok půjde na V. , radši takto než kupovat předražené tu na v Čechách .

Odpovědět