MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Spyker
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. zář 2016 22:17

MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Příspěvek od Spyker »

Dobrý deň, mám MZ ETZ 150 (tretí výbrus) chcel by som sa opýtať na pár základných vecí a vašich skúseností:
1.Olej do motora - Aký by ste my odporučili olej(značku) do benzínu poprípade pomer. Teraz dávam olej Stihl v pomere 1:50, čo na to hovoríte?
2. Olej do prevodovky- Aký olej (značka a značenie oleja) tam naliať a množstvo ? Teraz tam mam nejaký do 4T motorov.
3. Aký Olej do tlmičov v predu a vzadu a množstvo ?
4. Akú značku Sviečky odporúčate a značenie sviečky ?
5. Aký má byť predstih ?
6. Ďalej nastavenie karburátora. Hlavnú trisku mám 125. Aká má byť hladina ? A bohatosť zmesi ?
7. Ak máte nejaké ďalšie rady a vychytáva tak my ich prosím napíšte.

Ďakujem všetkým za ochotu.

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Příspěvek od Márty »

Možná by stačilo použít funkci Hledej... ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Příspěvek od AresMlok »

1 - najdeš
2 - najdeš
3 - bez týhle součástky: http://www.a-zobchod-eshop.cz/a-zobchod ... odlozka-MZ je jedno, co tam naleješ, protože bez ní - myslím funkční - to stejně nebude tlumit...
4 - najdeš
5 - jede to od 1,27 mm po 2,8 mm. Předepsáno je 2,5 mm +-0,5 mm. Nastav 2,5 mm a dolaď to dle terénu v jakém jezdíš. Já mám kopce, tak mám trochu větší. Motor honím mezi 3 - 7dmi tisíci otáček.
6 - mám čtvrtý výbrus a 120 tryska je ještě velká. 125 Ti asi dost žere, ne? Hladina jde nastavit buď dle šuplery, ale bez těsnění plovákové komory nebo ve skleničce zase bez těsnění. Na to potřebuješ kus palivové hadice, aby Ti dosáhla z kohoutu nádrže na zem. Najdeš ve videu. Obě metody vedou ke stejnému výsledku.
Seřízení bohatosti směsi je kombinací několika kroků, které když provedeš, tak to pojede, bude držet volnoběh, téměř nebude potřeba sytič, nebude to hulit, zasírat svíčku a vejfuck...
7 - vychytávek je :-)T
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Spyker
Příspěvky: 3
Registrován: sob 10. zář 2016 22:17

Re: MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Příspěvek od Spyker »

Ďakujem za odpovede áno viem si to nájsť ale zároveň som chcel aby to bolo všetko na jednom mieste aj pre ostatných, predsa by to bolo prehľadnejšie.
Ale aj tak ďakujem.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: MZ ETZ 150 - rady a skúsenosti

Příspěvek od Harry »

Na jednom miste to prece je... Je to tady na tomto foru ;) a precti si manual ;)
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Odpovědět