Výběr motocyklu...

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Rokony
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 21. kvě 2015 19:15

Výběr motocyklu...

Příspěvek od Rokony »

Jelikož jsem nenašel na tomto fóru sekci, kam napsat dotaz nevztahující se k MZtě, píšu sem. Tímto prosím admina, aby když tak provedl patřičné přemístění tématu.
Vím, že mnoho z vás jezdí dnes na úplně jiné motorce než na MZ a máte zřejmě v této oblasti větší přehled než já, proto se tu obracím s prosbou o pomoc při výběru motorky.
MZ 150 je slabá jak čaj a já si myslím, že v 45 letech bych si už měl konečně splnit svůj dávný sen. Chci cruiser/chopper, nejlépe kolem 500ccm. Koukal jsem v MTT na Kawasaki EN 500, málem jsem ji bral, jenže jsem zjistil, že je zadní kolo hnané řemenem, který může prasknout a nový se sežene za nějakých cca 18000kč. :( U starší motorky navíc nevím, jak je řemen dlouho jetý.
Suzuki Savage 650 se mi moc líbila, ale to samý, jak předešlá - pohon řemenem.
Přijatelná se mi zdá Yamaha XV 535 Virago (pohon kardanem, motor V)
Honda CMX450 (pohon řetězem)
A dál mě nic vhodného nenapadá. Rozpočet mám cca 50k +-.
Nedali byste dohromady obsáhlejší seznam přijatelných cruiserů? Nevím, na co v bazarech natrefím a chci mít seznam přijatelných motorek.
Silnějších se, abych řekl pravdu, bojím, protože mám zkušenosti tak akorát s Jawou 250 a MZ 150... A chci ji prostě jen na pohodové projížďky v okolí města.
Díky! :-)

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Harry »

Yamaha Virago 535..... ale řemenu se vůbec neboj... to je v podstatě nesmrtelný... za řetězovku dáš 3500 a ještě o ten řetěz musíš pečovat
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Heki »

Řemenu se neboj.

Jinak stroj - Suzuki Intruder 800
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Viktor »

Yamaha Virago 535 je hrozně malá, takže jsi-li vyššího vzrůstu, nebude to asi úplně ideální. Další možností je třeba Honda VT Shadow. Každopádně jsem toho názoru, že choper či cruiser pod 1000 ccm neplní svůj účel a poslání (zařadit nejvyšší rychlost a neřešit jestli jsi v obci či mimo ni, jen přidávat a ubírat plyn s tím, že to motor pobere a kochat se krajinou), ale za 50 000 nic takového v rozumném stavu neseženeš... A výkonu se neboj, nejsou to motorky na trhání rychlostních limitů ;)

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Lord_Lee »

Intruder 800 je rozumná volba, není to žádný trhač asfaltu, bát se toho nemusíš, řekl bych nesmrtelnej motor a pohon kardanem, virago je opravdu malé, na tom budeš vypadat jako vosa na bonbonu.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Márty »

Co Kawa VN 800, ale tam to bude cenově asi výš...

Jinak v pětačtyřiceti, to je člověk ještě na chopera/cruisera mladej, seděl jsem na tom nedávno (cca 5 let zpátky a zatím mne to nějak neoslovilo)...
harley.jpg
Obrázek

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Zdeno »

Jak již bylo napsáno, Virago 535 je fakt malý stroj, ale to i Shadow...535 jsem měl 4 sezóny a maximální spokojenost, nicméně po té době a taky díky mé výšce jsem přešel na Dragstara 1100...Jak psali kluci, Intruder 800 může být dobrá volba, jen těch 50 litrů je docela omezující :_(

Rokony
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 21. kvě 2015 19:15

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Rokony »

Co si myslíte o té Kawě EN 500? Mám od lidí rozporuplné informace.
Jedni říkají, že je to držák a druzí zase, že ten motor stojí za prd, nespolehlivý a do motorky se nehodí.
Mám problém, protože jsem si na ní sedl. A zabouchnul se do ní. :-L-:

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Lord_Lee »

Mám pocit že je to shodný motor s kawou ER5, to by měl být relativně spolehlivý motor, do chopperu se samozřejmě řadový dvouválec vůbec nehodí ale sloužit by měl spolehlivě.
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Majkl »

Kámoš má KAWU ER5ku a má na ní nalítaných skoro 65tis. km a šlape to jak hodinky...

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Vladan »

To bych zas netvrdil, že se tam ten motor nehodí. Projel jsem se na tom a můj dojem je, že VN 500 je takovej pohyblivej subtilní stroj a zábava s ním je větší, než s těžkopádným cruiserem/choperem.
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Viktor »

Souhlasím s Lordem, v ER 5 je ten motor v pořádku, v KLE (enduro) rovněž, ale v rádoby chopperu mi to připadá třeba jako Yuki Vista a podobně... Každopádně pokud se ten stroj líbí majiteli a není takový patolízal jako já, není co řešit :)-D

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Lord_Lee »

Jo to zálezí na gustu každého soudruha :-) Já si třeba myslím že pořádné véčko je jedním ze stěžejních prvků choppera / cruisera, ono to bude fungovat i s jiným motorem, ale nebude to prostě ono. Samo pokud se to Rokonymu líbí a už je jak sám říká "zabouchnutej" tak je defacto rozhodnuto :)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
SID2
Příspěvky: 44
Registrován: pát 22. kvě 2015 19:26

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od SID2 »

Nejlepší chopper/cruiser je ten,co se majiteli nejvíc líbí. Ale 50 tisíc Kč moc možností nedává. Včera jsem stál vedle EN500 na světlech a nevypadá vůbec špatně,dokonce i zvuk to mělo jakejs takejs dobrej.Nesrovnával jsem to,ale od oka mi Intrudery 600/800, stejně jako Virago535 připadají subtilnější.Hodně záleží na prostorové velikosti a délce Tvé maličkosti. Být menší je u motorek určitě výhoda,protože je pak daleko větší výběr.Kolik jsou tedy Tvé rozměry? .....hlavně neříkej 90/60/90.....to bysme Ti nevěřili,....ale Harry by se možná přijel přesvědčit >:D<
VT600Shadow jsem měl,na mě byla malá,ale ten maník co si jí koupil ode mne na tom vypadal dost dobře.Brumlat se s ní dalo krásně,byla čtyřrychlostní a žádné velké řazení se nekonalo.Široký zadní kolo,dráty a přední kolo skvost.Daj se s ní dělat celkem optické divy.Ale do 50 tis. pěkná určitě nebude.

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Vladan »

Někdy se až příliš dogmaticky přiřazují určitý motory k určitejm typům stroje. Jednobuchar do endura, velký V-čko do cruiserů a cendur, řadovej čtverec pro lehačku, ale existuje nepopiratelný kouzlo mašin, co se tomuto vymikají: zmiňovaný VN 500, Savage 650, VX 800, DR Big, RSV, VTR a taky třeba malej Varan nebo Triumphový tříválce. Pořád čekám na nějakej nafťák, co by zaplnil díru po Entfieldovi a nejlíp přeplňovanej! :-)
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
SID2
Příspěvky: 44
Registrován: pát 22. kvě 2015 19:26

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od SID2 »

....jo a ještě k Savage 650.....nebýt to takový rozměrový prcek,měl bych ji určitě na relax doma. Bouchání motoru krása a taky vypadá jednoduše a nepřeplácaně.Někdy malinkým lidem závidím ten výběr 8-)

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Heki »

Turbodiesel v chopperu/cruiseru?: http://www.neander-motors.com/en/motoren/motorcycle/

a viděl jsem i enduro s nafťákem ze SMARTa: https://www.google.cz/search?q=T+800+CD ... AkcQsAQIHA

asi si ale nekoupím ani jedno...
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Rokony
Příspěvky: 50
Registrován: čtv 21. kvě 2015 19:15

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Rokony »

Tak se jedu zítra podívat na Virago 535, vypadá pěkně, až na zčernalé koleno u příruby. Nemůže to být známka nějaké závady? Překvapilo mě, že Viraga nemaj kontrolku dobíjení, budu to muset pro klid na místě změřit.
Bylo mi znalcem doporučeno se soustředit na volnoběžku startéru jestli neklouže, na to dobíjení a na korozi v nádrži, rád se ucpává elektrickej ventil od rezervy. Na tu nádrž se nevím jak podívám, když má polovinu prostoru pod sedlem, bude muset stačit prohlídka vrchní části.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Harry »

Koleno u příruby? to se většinou pomačká, když se ho dotkne přední kolo.... většinou při čelním nárazu...
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Viktor »

Harry: Píše zčernalé, né promáčklé...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Harry »

tak jsem debil? asi jo :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Címoš
Příspěvky: 118
Registrován: stř 01. kvě 2013 12:48

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Címoš »

Za mě bych se přikláněl k intruderu 800. Když pominu debilní systém propojení karburátorů a vodní chlazení je to spolehlivý stroj s úplně maximálně chopper konstrukcí. Virago 535 je dětská hračka se spoustou technických řešení, nad kterými zůstává rozum stát. Za všechny třeba ten elmg palivový kohout.
Marně vzpomínám, která Japonská a vlastně která velká motorka vůbec má kontrolku dobíjení. Nic mě nenapadá.

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od Heki »

...většina jich nemá ani kontrolku mazání.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

trafika
Příspěvky: 72
Registrován: úte 13. zář 2016 21:08

Re: Výběr motocyklu...

Příspěvek od trafika »

Já taky jako o první motorce přemýšlel o Viragu(750 nebo1100).pak sedl na hondo vt 1100 c2 a bylo rozhodnuto!Bohuzel ne za 50fiků :-)

Odpovědět