Teče olej MZ 251

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Marek
Příspěvky: 15
Registrován: úte 18. čer 2013 10:07

Teče olej MZ 251

Příspěvek od Marek »

Ahoj, začal mně týct kolem pouzdra náhonu otáčkoměru u 251 olej, nevíte jak se dá to pouzdro vydělat? A ta příruba co je chycená třema šroubama do motoru do které jde bowden od otáčkoměru se dá nějakým způsobem vytáhnout, aniž by se muselo sundat boční víko? Díky za reakci :)

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Teče olej MZ 251

Příspěvek od Majkl »

přírubu sundej, je tam jen šnek a to je vše, pod ním ložisko, pod tou přírubou by mělo být těsnění, pokud tam není, tak to chčije... takže ty 3 šrouby v klidu sundej, akorát si pak musíš naštelovat hrubý nastavení spojky, se ti to asi nejspíš hne, ale to je naprosto easy, takže se toho neboj

Marek
Příspěvky: 15
Registrován: úte 18. čer 2013 10:07

Re: Teče olej MZ 251

Příspěvek od Marek »

příruba se mně podařila sundat. kryt byl stříkanej, tak to šlo trochu hůř. Těsnění tam je gumový, je jako nový. Trochu jsem tu přírubu vzal smirkem přes stykovou plochu. Pod tou přírobou byl olej, je to správně? Chtěl jsem povolit matku s tím šnekem, ale to se mně nepodařilo, i když jsem dal kvalt a pomáhal si startovačkou. U toho ložiska co je pod tou matkou je ještě nějaký těsnění, nebo to nemá smysl rozebírat, že by bylo ještě něco tam, co by způsobilo ten únik oleje?

panMzetka
Příspěvky: 80
Registrován: pát 09. led 2015 12:36

Re: Teče olej MZ 251

Příspěvek od panMzetka »

To myslíš opravdu vážně???, ty jsi teda dobrej střelec a potom nemají vyskakovat rychlosti a spojky se trhat z kužele, nikdo učenej z nebe nespadl, ale čeho je moc...... radši se ani nechci ptát kdyby se ti ta matka náhodou povedla povolit jak sis přestavoval, že by si ji zase dotáhnul a když myslim dotáhnul tak na krev, to by tu potom bylo jistě téma "Nefunguje mi spojka nevíte čím by to mohlo být?".......tady každá rada drahá, ale kup si knížku Opravy dvoutaktních motocyklů MZ a zkoukni tohle video(https://www.youtube.com/watch?v=6ptXHE2i0x0) a modli se, že si měl víc štěstí než rozumu.

Odpovědět