Nejhorší motorka

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Nejhorší motorka

Příspěvek od Harry »

Na čem nejhorším jste kdy jeli? Ať už díky nějaký závadě, nebo že se to furt sralo, bylo to celý hnusný, nebo nepohodlný?
Asi bych za sebe nominoval jedno "poctivé" XJ900, kde pustit řidítka by znamenalo okamžitě umřít... jo někteří víte, o čem mluvím... A pak bych nominoval Viktorovo nové BMW, protože jsem na tom ještě nejel, ale určitě to bude sračka :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Vladan »

Vzhledem ke zvrácenosti svého vkusu, co se motorek týče, soudím, že by můj případný příspěvek k tomuto tématu nebyl relevantní...
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Márty »

Nejhorší, na čem jsem kdy jel, byla Jawa třiapůle v autoškole, myslím, že to byla šestsettřicetosmička... Nešlo na tom pořádně řadit, oproti mé nové stopadině to vůbec netahlo a ještě k tomu to bylo tak nějak zbytečně těžký...
A co mi absolutně nesedělo v posledních letech, byla Honda CBR600F(r.v.95), přišlo mi to takový malilinkatý, posez na tom pro mne taky nepřirozenej, ale vcelku to zas i jelo. Bráchův Hornet devítikilo mi taky moc neseděl, prostě nemám ty nížší mašiny rád... akorát u MZ-ty mi to neva ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Pete »

není to tak dávno, byla to jedna zdejší MZ ETZ 251... kdo ví tak ví.. druhá nejhorší taky jawa z autoškoly, křivej rám, táhlo to doleva, víc jak 1/4 plynu člověk nesměl přidat protože se to zadusilo ( zlomená jehla) nebrzdilo přední kolo... prý schválně abychom neletěli přes řidítka a tak..
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od AresMlok »

Jsem toho zas tak moc neřídil, ale autoškolová ČZ 175 byla s dvojitýma řidítkama požer, kuláky zarezlý, nešel tachometr :-(I, dostal jsem ale pochvalu, že jsem se do 50 km/hod docela trefoval >:D<
Další peklo na dvou kolech byla podniková Babetta - v hajzlu rozběhová spojka, tak startování byl velkolepý uměleckosportovní zážitek :D-x a když kolegovi upadl vejfuck, tak jsem přesně věděl kde se snaží nezabít, protože to vůbec nebrzdilo. Potom nám ji přejeli Multicárou a ohli stojánek, to zas v levotočivých zatáčkách drhnul o asfalt, tak za náma lítali jiskry. Na obhajobu ale zase, jezdilo to na jakýkoli benol včetně leteckého, dokonce i na leštěnku na nábytek - trochu VOT ÉTO MAŠÍNA X(
Super bylo Korádo a konečně Milenka :-heart
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 1741
Registrován: pát 25. led 2013 12:24

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Viktor »

Za mě bylo nejhorší Harryho XJRo, připadal jsem si na tom jak v obýváku na gauči a místo toho abych se soustředil na řízení jsem ani za boha nemohl najít ovladač od televize... :D-

Zdeno
Příspěvky: 210
Registrován: stř 23. led 2013 19:06

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Zdeno »

Stejná zkušenost jako mnozí jiní - autoškolácká Jawa 350, to byla vražda jak cyp :D-x

Jinak všechno ostatní zatím ok...Jen možná od těch Harleyů, co si každý rok půjčuju na těch jejich Demo Truck akcích, jsem čekal, že budou mít větší koule :D-

Heki
Příspěvky: 949
Registrován: stř 23. led 2013 12:11

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Heki »

To je zas téma. :D-x

Já autoškoláckou třindu nezažil, až je mi to skoro líto. To GPZ 500, které jsem v osmnácti s tlustým instruktorem trápil po městě kupodivu tak špatné nebylo. Je ale plejáda dalších strojů, které asi nestály za to.

1. ČZ 175/477 z níž jsem měl asi v patnácti postavenou krosku. Naučila mě hodně, zejména co to je tlačit to domů, když se vybila baterka, protože stroj absolutně nedobíjel. Taky jsem poprvé pochopil, že dvoutakt umí chytnout i pozpátku.

2. Jaweta. To snad ani nepotřebuje koment. Ta motorka je vymyšlená prdelí. Samonosná konstrukce, absolutně debilní přístup ke všemu - když potřebujete vyčistit palivový kohout zarezlé nádrže (a vězte, že to prostě přijde) musí ven nádrž. Aby se vyndala nádrž, musí ven motor. Kvůli tomu musíte sundat zadní kyvku, která na tom motoru drží... Nechápu kdo s tímhle paskvilem přišel, když se souběžně s tím vyráběl Stadion...

3. XT 600 Z Tenere rok 1986. Ano - legendární Tenere sice objektivně tak špatné nebude, ale poté co mi kickstart málem zlomil nohu, když byl špatně seřízený karbec jsem začal to dílo ladit (nikdy jsem nepochopil tu módu dávat na staré jednoválce dva karburátory...), což byla akce na měsíc a vyoperovat z toho karbec se nebešlo bez plejády sprostých slov. Nemluvě o tom, že ta změť palivových hadic, které k tomu vedou přes podtlakové palivové čerpadlo, je taky na Nobelovku. Se svým DR jsem si sice rovněž užil svoje, ale po tomhle jsem kluky z Hamamatsu ještě blahořečil, že to udělali dobře.
Heki z Opavy, member of HEDGEHOGS a člen hnutí za Kvadratizaci Velkého Kulového
BIG SINGLE - THAT'S RELIGION !
Správná motorka má lichý počet válců, přičemž 3 už jsou moc.
Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Majkl »

Moje MZ ETZ 251 :D-x to když jsem jí koupil a byla v p*** (:P)

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Lord_Lee »

I já se připojím k autoškolácký třindě 638, nebrzdilo to, nejelo, zrcátka na tom byly zbytečný a rychlost se určovala výpočtem průměru krajních hodnot kmitu tachometru. Nehledě na to že den před závěrečkama to nějaká holčina poslala do kytek (doslova) a já tak dělal zkoušky na motorce která měla urvaný sedlo, křivý řidítka, rovnanou páčku brzdy a spojky a jela ještě hůř než předtím.
Jako druhou nominuju Yamahu SR125 na které jsem dělal v 16 omezené áčko. Mých tehdy 80kg + intruktorových cca 110 kg dělalo jízdu na tomhle stroji neopakovatelným zážitkem 8-)
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Harry »

V autoškole jsem taky chvíli jezdil na třiapůle... ale takový hrozný zážitky jsem z toho neměl :D akorát si v jistých otáčkách tak rozvibrovala, že mi padaly ruce z řidítek...
A co se týče třeba posezu, tak mi fakt neyhovuje hornet... bolej mě z toho kyčle, má to nějak moc úzký řidítka a celkově nějak nevím, jak na tý motorce sedět, abych neměl pocit, že z toho v první zatáčce vypadnu...
Rozhodně bych sem ale nezařazoval tu labutí sajdu... ta měla faktor jako prase, ikdyž tomu pár věcí chybělo a naopak zase některý přebejvaly... nemělo bejt náhodou video z Vikiho karambolu? :D :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Márty
Administrátor
Příspěvky: 1592
Registrován: úte 22. led 2013 15:41

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Márty »

Ještě sem přidám zážitky. Jeden z nejhorších zážitků s moto byl, když mi na Alpu zlobila fajfka (kdysi jsem tu o tom psal), po zastavení už nešel nastartovat a já ho musel dva kiláky tlačit před barák ve 30° parnu, navlečenej v motohadrech, přece jen těch 230 kilo a vysoké těžiště, to si člověk docela mákne...
Pak ještě jeden zažitek s MZ-tou, když jsem na začátku Sadské píchl přední kolo (neměl jsem sebou, já blb, lepení), tak jsem moto odstavil před zavřeným servisem Lada a přes hodinu běhal po a sháněl Sadské někoho, kdo by byl ochoten mi to zalepit, prolezl jsem všechny místní auto a pneuservisy (asi 5 nebo 6) a až v posledním mi maník řekl, že pokud mi neva, že budu muset vydržet 1,5 hoďky (měl zrovna rozdělanej nějakej auťák), že mi to zalepí... Tak jsem to k němu odtlačil (asi 1,5 km), sundal mezitím kolo a počkal asi půl hoďky, než na mne měl čas, ale byl to maník, kterej sbíral a dával dohromady s taťkou, "pařezy" (měl v garáží myslím 4), takže jsme spolu pak i dobře pokecali, tudíž to ten blbej zážitek pak kompenzovalo.
Obrázek

Lord_Lee
Příspěvky: 350
Registrován: stř 23. led 2013 19:04
Bydliště: Königgrätz

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Lord_Lee »

Když už jsme u těch zážitků, já když koupil MZtu tak tam původní majitel dodělával "tajnej" vypínač kterej při sepnutí vypnul zapalování a při pokusu otočit klíčkem spusil klakson. Super věc, pokud vám o tom nezapomene říct a dokud motorka nezačne bezdůvodně chcípat. Taky jsem párkrát tlačil, naštěstí ne víc než pár km. Mohl za to oxidovanej kontakt, ale když už jsem se v tom vrtal tak jsem celej ten bazmek hodil do popelnice.
Za to ale MZta nemohla, za to mohlo napadení kutilem domácím B)-
MZ 251 ETZ -> Yamaha XJ 600S -> Yamaha FZS 600 Fazer -> Honda XL650V Transalp
Jezdit autem je jako chodit po čtyřech...

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Pete »

Nezapomenu na větu od instruktora v autoškole aneb jak se rozjíždět se třindou do kopce. "No to né, že jen tak přidáš plyn, to chcípne, musíš to protůrovat. Nahnat koně, rozumíš?"
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od AresMlok »

No jasně, roztočit dvoutunový setrvačník :D-x
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Pete »

přesně (:D
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Harry »

Jo zato ta pětikilová spojka na ETZ251 je cajk :D-
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 383
Registrován: stř 23. led 2013 18:57

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Pete »

Jels na jawe? ta setrvačná hmota je oproti MZ neporovnatelně vyšší. Jak to roztočíš rozjedeš se i bez plynu..
S počtem válců je to jako s pracovním kolektivem, ideální je lichý počet, ale tři jsou už moc.
:HG

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Harry »

Tak jako jo, ono celkově, když se podíváš, jak mají Jawy oproti MZ kravský zdvihy, tak je asi nutnost to něčím vyrovnat :D
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od simso »

Se zeptám jen tak ze zvědavosti ať se přiučím v čem je lepší mít větší zdvihy a v čem zase menší? Já to hledal a jawa 350/640 má 65mm mz 150 má 58mm a mz 251 má taky 65 mm jak jawa liší se to třeba právě tím že jawa jak už bylo zmíněno když se roztočí jede skoro sama a ano znám to z babety nebo pincka je to zhnilé ale jak se to rozjede plyn nemusí být otočený ani o 1/4 ale to může být spojkou tak nevim proto se ptám.

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1102
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Vladan »

Jde o poměr vrtání/zdvih a obecně platí, že čím větší zdvih, tím víc motor táhne odspodu, ale obtížněji dosahuje vysokých otáček a naopak motor s velkým vrtáním a malým zdvihem je spíš točivější. Toto je ale opravdu hodně obecný, protože svou roli hraje taky hmotnost setrváku, počet válců, celková charakteristika motoru a vůbec jeho princip, jestli je to dvoutakt, čtyřtakt, diesel nebo třeba wankel. Zkrátka každej motor se ladí a staví podle toho, co se od něj očekává.
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od simso »

Jo tak děkuji moc je to jen abych si udělal aspoň takový obecný přehled

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Harry »

navíc ber v potaz, že ta jawa je dvouhrnec... si to představ jako hydraulickej systém... pokud působíš určitým tlakem na malou plochu, nebo velkou... jinak taktéž samozřejmě platí, že objem ničím nenahradíš :D-x
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od simso »

správná motorka má jeden válec :D né jako jawa je dobrá ale asi by mi tam chyběla akcelerace a když bych se rozhodoval mezi 350 nebo 251 mz tak ufffff no asi bych si vzal mz :D a jestli by mi vadilo že nemám kw jak jawa tak kit 301ccm :D

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Nejhorší motorka

Příspěvek od Smoula »

S mojí mztou 251 natrhnu prdel přiapule jako prd. Akorát mě vždy ujela na jedničku ale jak sem začal cvakat rychlosti nahoru tak mě vždy zmizela v zrcátku. Celkem mě to baví jak mě jawaři ríkají že jim to jede líp a pak se slovy já ji netahal tak si mě předjel koukaj. Jinak nejhorší stroj na čem sem jel byl muj pincek 555 kterej dojel pět kiláku a na tlačandu dom. Katastrofa. Nejlepší byla motokára s motorem z 21 na bantamákách s kterou sem utáhl 4 lidi a k tomu vozík s plochou 1m3 plnej kukuřice (pro prasata) :D

Odpovědět