Gufero zadní tlumič

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
Sifilis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. črc 2015 15:32

Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Sifilis »

Pánové jsem lama a nedaří se mi najít kde objednat správné gufero do zadního tlumiče.
Je na něm označení D10.19.7S1

Plus mám ještě dotaz...
co všechno vyměnit v zadním tlumiči při "repasu" samo že olej .. toto příslušné gufero a další věci zdají se být nezničitelné. Myslím vnitřní část tlumiče. Nejsem doma, ale hned jak budu tak sem přidám fotky jak to vůbec vypadá, pokud to někdo neví.

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Smoula »

olej a gufero nevim přesně jaký má označení já si změřil rozměry kam má přijt a podle toho sem koupil ale vydrželo mě to pul roku pak zase protekly

Sifilis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. črc 2015 15:32

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Sifilis »

A myslíš žes udělal vše dobře? To co jsem rozebral bylo naplněno ještě ve výrobě v NDR. Nezdá se mi životnost repasu 0,5roku. To bych se na to snad i vykašlal. Právě jsem vše dočistil, doleštil a vypral v ultrazvuku. Už mě brzdí jen ta gufera a olej. Jen nevím jestli kvůli půlce roku má cenu do toho strkat ještě ruce. Kdyby mi nešlo o to, že tam nebude origo tak bych objednal druhovýrobu, nějak se tomu ale bráním.

Jinak to gufero jsem poměřil a d = vnitřní průměr = 10mm
D = vnější průměr = 19mm
b = šířka těsnění = 7mm
Takže v dnešním světě bude mít toto gufero označení G 10x19x7 GP což znamená že je uvedených rozměrů a má jeden těsnící břit a prachovku a je v provedení z nitrilové pryže.

Jinak když tam naleju hydraulický olej namísto 1L za 145kč na motokramku tak tím asi nic nezkazím, ne?

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Vladan »

normálně ho koupíš: tutaj
kdybys přecejenom volil náhradu za nové tlumiče, tak spolehlivý jsou ze Zbrojovky Březnice
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Smoula
Příspěvky: 160
Registrován: sob 31. srp 2013 20:12

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Smoula »

zdase me ze to gufero sem taky kupoval, olej taky hydratlicky. Me to po repasu proteklo kolem ty matice, myslim ze sem ju dorval dost ale co tobe se stat nemusi protoze predemnou to uz nekdo rozdelaval tak to mohl ponicit a ja to dorazil :)

Sifilis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. črc 2015 15:32

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Sifilis »

Nevím kterou matici máš přesně na mysl,ale pokud tu uplně horní, která drží celý vnitřek pohromadě, tak ta již těsnící efekt nemá žádný. V ní je jen "filc" na stírání případných nečistot. Těsnost celku by mělo zajišťovat právě to gufero a gumový "O" kroužek těsně pod ním.

Mno uvidím. Naleju tam hydrauliku, smontuju a uvidím co to udělá.

Sifilis
Příspěvky: 23
Registrován: pon 06. črc 2015 15:32

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od Sifilis »

Tak ne hydrauliku. Co tam nalít MOGUL Silence 15 / tlumičový olej ISO VG 15 ???
V pohodě? Nebo se radši vyhnout?

frantaz
Příspěvky: 78
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:45

Re: Gufero zadní tlumič

Příspěvek od frantaz »

Já sem do tlumiču nalél olej co se dava jsko chlazeni transformatoru a super! :)
SIMSON S51 upr. 70/2 1990
MZ ETZ 150 1989 komplet GO
Tatran 125 r.v.1969 super stroj na občasný polet :)
MZ ETZ 250 r.v. 1983

Odpovědět