Chrastění motoru

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
dominiksla
Příspěvky: 30
Registrován: sob 26. zář 2015 14:30

Chrastění motoru

Příspěvek od dominiksla »

Hoši nějak se mi nezdá to chrastění motoru při vyšších otáčkách. Na volnobeh to nedělá. Válec kvůli tomu vytahovat nechci takže jen tak orientačně co to může být? Ještě pociťuji když jedu na jedničku a lechtam plyn tak slyším z válce nějaký zadrhávání a trochu to jde aji cítit... :(

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Chrastění motoru

Příspěvek od simso »

No to může být hodně věcí kroužky klika a ještě by se něco našlo každopádně ten válec si budeš muset sundat hold bez práce nejsou koláče zkontroluj i vůli na ojnici no a chrastit ti může i u toho silenbloku co tlumí vibrace od válce ale jestli jsi to pocítil na jízdě ...

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Chrastění motoru

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
"chrastí" to na studeným nebo ohřátým motoru? Shoď hlavu a posviť do válce, jestli se Ti tam netvoří něco nekalého... Mezeru mezi hlavou a pístem v HU máš mezi 0,9 - 1,2 mm?
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Chrastění motoru

Příspěvek od GeorgeLD »

Nemusíš nutně nic sundávat, to můžou být detonace. Zjisti správnou mezeru v HU cínem a šuplerou, zkontroluj jesstli máš správně nastavený předstih (nesmí být tuším moc velký) a neviklá se ti držáček Hallovy sondy a pak to ještě může způsobovat i chudá směs, tak můžeš zkusit zvednout o zářez jehlu. Detonace se tu řešily v jedné z mých posledních vláken tak hledej jestli je to ono.

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Chrastění motoru

Příspěvek od Vladan »

GeorgeLD: a vyřešils ty detonace?
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

GeorgeLD
Příspěvky: 235
Registrován: pát 24. kvě 2013 01:03

Re: Chrastění motoru

Příspěvek od GeorgeLD »

jj je to v tom tématu co jsem tu zakládal. Zmizlo to potom, co jsem zakapal sekunďákem viklající se držák hallovy sondy.

Odpovědět