Nedrží neutral

Diskusní fórum pro příznivce motocyklů MZ
Odpovědět
dominiksla
Příspěvky: 30
Registrován: sob 26. zář 2015 14:30

Nedrží neutral

Příspěvek od dominiksla »

Zdar, měl jsem víko dole abych vyměnil těsnící kroužek u nakopávacky ve víku. Ok, dal jsem ještě nový olej. Od té doby nemůžu zařadit neutral, a když už tam padne tak to chci nastartovat a padne tak jednička. Prostě ten neutral drží úplně na kousku. Co to?

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od simso »

na fb jsi psal že jsi povolil aretaci neutralu že ?

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od simso »

máš tam pružinku i kuličku ?

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
u 150diny se sundáním deklu spojky neutrál rozhodit nemůže.
Pokud jsi, jak psal Simso, povolil šroub neutrálu, je situace jiná. Záleží na stavu pružiny a taky na tom, jaký průměr má kulička.
Vyšroubuješ-li matici a vyndáš (ono to vypadne všechno samo) pružinu a kuličku, může nastat situace, že po nandání se kulička sekne a neutrál se chová tak, jak popisuješ. Umí to taky prasklá pružina - to se někdy povede při povolování či utahování šroubu.
Průměry kuličky, který fungujou jsou 7,5 mm - 9,65 mm. 10 mm se již seká...

Asi to máš už plný oleje, tak hoď pod hlavní stojan kousek fošny a cihlu a MZtu nakloň na přední kolo a můžeš šroub povolit. Vyteče jen olej v šachtě pro kuličku a pružinu. Tedy, pokud jsi nalil půl litru převoďáku...
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

dominiksla
Příspěvky: 30
Registrován: sob 26. zář 2015 14:30

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od dominiksla »

Žádnou pružinu ani kuličku jsem tam neměl. Rozdelavam celý motor a rovnou to procistim. Sekl jsem se na sundání unasece spojky, ani za boha tu matici nemůžu povolit tam jak vede tyčka spojky, a ještě mi nejde sundat rotor. Jak jste rozdelavali motor? Dík za info.

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od Harry »

to se chceš fakt pouštět do rozborky motoru, když nevíš, jak se dělají tyhle základní věci?
Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

Uživatelský avatar
adoid
Příspěvky: 169
Registrován: ned 04. říj 2015 18:04

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od adoid »

Matice na unašeči spojky má obrácený závit bacha na to. Já to povoluji tak, že zařadím 5 kvalt a mezi sekundární řetěz a kolečko sekundárního řetězu dám velký šroub, čímž se přestane protáčet převodovka a pak můžeš šroub povolit.

frantaz
Příspěvky: 78
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:45

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od frantaz »

Jestli nejsi jen cvičená opice tak si můžeš koupit mezilamelu za 100kč a přivařit k ní dvě pásvoinky z každé strany tka šírky 8. Stahovák kolečka primáru máš? Stahovak na kartry máš? To je nejlepší se pustit do rozdělávání a ještě o tom hovno vědět..
Rotor se sunda když do něho zašrubuješ M10 šroub a přes kompres ho utahuješ bouchnu tí pěstí.

Těším se na Tvé další statusy na FB i tady jak máš poskládat převodovku a spustu dalšího.
SIMSON S51 upr. 70/2 1990
MZ ETZ 150 1989 komplet GO
Tatran 125 r.v.1969 super stroj na občasný polet :)
MZ ETZ 250 r.v. 1983

Uživatelský avatar
Vladan
Příspěvky: 1103
Registrován: úte 29. led 2013 11:39

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od Vladan »

...a pak inzerát na prodej MZ po GO :-)T
MZ ES 250/0 (1959); MZ ES 250 lsw (1970); MZ ES 250/2 (1972); MZ TS 250/1 (1975); MZ 500 VR (1993); IWL TR 150 (1964)

Obrázek

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od Majkl »

Asi tak :D mz po GO vše doložím, poctivé km, rychlé jednání sleva :D-x dojedeš s tím dom a děláš "GO" zase (tu) :-/|

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od simso »

No borče když ti lidi na fb poradily že stačí koupit kuličku a pružinku a co uděláš ignor 100% a začneš rozdělávat motor a ještě nevíš jak na to jo kdyby jsi měl vylágrovaný ložiska vidličky nebo kliku neřeknu ale děláš si pr.el ty si opravdu myslíš že problém s neutrálem vyřešíš půlením viděl jsem ty fotky na fb jak sundáváš motor ale vyndat čep kyvky a zeptat se na čem to ještě drží? Ty to nesložíš a jestli ano tak jsi asi svatý

dominiksla
Příspěvky: 30
Registrován: sob 26. zář 2015 14:30

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od dominiksla »

Stahovák na kolečko primaru by byl, jen jak rozdělit kartry? Na to stahovák nemám a šroubovákem to rvat nechcu

Majkl
Příspěvky: 783
Registrován: ned 27. led 2013 19:27

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od Majkl »

opatrně s citem ;) Pokud se nemýlím jsou tam ložiska, ložiska na klice, ty tam prostě drží, je celkem na místě to nahřát horkovzduškou, tak jsem to dělal já, když to budeš páčit jak debil, akorát to všechno skurvíš, musíš to oddělovat opatrně s citem, hlavně to nekřížit jak blb... Vytáhneš a ložisko ti zůstane na klice a na to potřebuješ zase stahovák, no hodně štěstí !:)!

Nic na tom není, jen to chce trošku vědět jak a co... Ale nechápu proč to půlíš, když řešíš neutrál O.o já dělal motor, protože byla v hajzlu klika, kdyby nebyla a nemlátilo to tak jak to mlátilo, zbytečně bych to nerozdělával, fungovalo všechno jak mělo, tak proč půlit motor??

Se z toho posereš akorát :D-x :D-x

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od simso »

To mu taky každý psal že to už nikdy nesloží no srdci neporučíš :-)T

Uživatelský avatar
AresMlok
Příspěvky: 703
Registrován: sob 24. kvě 2014 16:01

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od AresMlok »

Zdravím,
já půlím motor s krámama na obrázku + další s použitím na primáru (na spojkové hřídeli je levý závit!) . Samozřejmě plus imbusy, klíče a sem tam šroubovák... Stahovák na kartery (trochu normální) budu teprve vyrábět, neměl jsem materiál.
Se toho neboj, trochu u toho mysli a je to. Kartery jsou křehký, tak je moc nešponuj na krut nebo ohyb - měly by se od sebe vzdalovat rovnoběžně... Rozdělat to jde i studený. Ložiska zůstanou na klice a pokud jsou v pořádku - nesekaj se a nemaj moc velký hrk, klidně je na klice nech. Nemusíš pak nikde nic honit. V klikový skříni je místa dost a hlavně se studená klika s ložiskama úplně suprově zapouští do ohřátých karterů. Všechno si pěkně sedne a klikovka se točí zcela volně! https://www.youtube.com/watch?v=5UHw4Lj ... e=youtu.be
Slícuj primární pohon: https://www.youtube.com/watch?v=ZNjmmsz0vcQ

Nafoť si převodovku (tu)

Vlevo je měrka předstihu, ale to jsi asi pochopil 8-)

Jo a olámaný spojkový unašeč lamel neřeš, funguje velmi dobře a je to výsledek rozdělávání předchozích majitelů...

Při natáčení videa nebylo ublíženo žádnému zvířátku a Milenku po GO rozhodně prodávat nebudu, bo jezdí skvěle :-heart

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Schválená červená milenka - MZ ETZ 150
Schválená stříbrná milenka - MZ ETZ 150

frantaz
Příspěvky: 78
Registrován: stř 13. kvě 2015 18:45

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od frantaz »

Co se týče toho spojkového unašeče mam taky ustiply ale jen jeden rožek, je to lepši vymněnit nebo ho možu nechat?
SIMSON S51 upr. 70/2 1990
MZ ETZ 150 1989 komplet GO
Tatran 125 r.v.1969 super stroj na občasný polet :)
MZ ETZ 250 r.v. 1983

simso
Příspěvky: 162
Registrován: úte 25. srp 2015 10:11

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od simso »

nechat jestli to jede neřešit

Uživatelský avatar
Harry
Příspěvky: 1920
Registrován: úte 22. led 2013 19:16

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od Harry »

Obrázek
Obrázek

Na sraz pojedu klidně i na Burgmanovi a nestydím se za to

dominiksla
Příspěvky: 30
Registrován: sob 26. zář 2015 14:30

Re: Nedrží neutral

Příspěvek od dominiksla »

Už to mám vše spravené, už pro příště vím jak na to, jinak díky. Vlastně žádné stahováky jsem nepotřeboval, jen lis na vylisování klikovky.Primární kolečko od klikovky jsme dali dvěma pacidly. (nebojte, plošky jsem nezkurvil, vykloizlo to takřka hned.)

Odpovědět